VIDEO | Dusan Uhrin, după înfrângerea cu Dynamo Dresda: „A fost OK pentru un meci amical”

Dinamo a pierdut cu Dynamo Dresda, scor 0-1, în primul meci amical disputat în cantonamentul de la Marbella, Spania.

Dusan Uhrin (52 de ani), antrenorul lui Dinamo, a oferit declarații după primul meci amical al „câinilor” din această iarnă.

„Prima repriză a fost mai bună pentru noi. Am avut un ritm mai bun. În partea secundă am folosit jucătorii care nu prea au prins minute. A fost OK pentru un meci amical. Avem și mâine un test. Ne pregătim de campionat. Nu știu dacă a fost penalty la golul lor, nici nu contează.

Ahmed Bani a fost perfect astăzi. A fost primul lui meci, împotriva unei echipe bune, Dresda, care are un buget poate de 10 ori mai mare decât noi. E un jucător bun”, a declarat Uhrin la finalul partidei.