Handbal I ”Dulăii” au luptat, însă au pierdut în Germania

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a fost învinsă miercuri, în deplasare, pentru a cincea oară în grupa B a Ligii Campionilor, scor 37-30 (14-14), cu formaţia SG Flensburg Handewitt.

”Dulăii” au evoluat foarte bine, mai ales în prima repriză, când a remontat o diferență de cinci goluri, ba chiar a preluat conducerea, și a terminat repriza le egalitate, scor 14-14.

Actul secund a fost unul mai slab, iar Flensburg a reușit să-și impună jocul, bifând o victorie extrem de importantă, scor 37-30, care-i ajută să părăsească ultimul loc în Grupa B a Ligii Campionilor.

După şapte etape, Dinamo Bucureşti coboară pe ultimul loc al grupei, al 8-lea, cu 4 puncte.

În următoarea etapă, campioana României va juca pe teren propriu, tot cu Flensburg, în 25 noiembrie.

După disputarea partidelor tur-retur în ambele grupe ale Ligii Campionilor, încep fazele eliminatorii, din 30 martie 2022, play-off şi sferturi, iar Turneul Final Four va avea loc în 18-19 iunie.