Biletele pentru următorul meci, s-au pus în vânzare! ”Câinii” vor juca acasă cu mUTA, iar biletele au fost puse deja în vânzare online, pe bilete.ro.

Partida Dinamo București – UTA, din etapa a 9-a, din play-out se va disputa vineri, 13 mai, ora 20:30, pe stadionul Dinamo.

Câinii au ”mușcă” și din moldoveni!

Dinamo a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa FC Botoşani, în etapa a opta din play-out-ul Ligii 1.

Dinamo a început perfect meciul de la Botoșani, iar trupa lui Uhrin deschidea scorul în minutul 7. Găsit incredibil de liber în careu de Grădinaru, Pierret l-a învins la „scurt” pe Eduard Pap.

Botoșani a egalat la mijlocul primului act, Jaja profitând de mai multe erori din apărarea ”câinilor” (31).

Chiar înainte de pauză, Pierret a reușit ”dubla”. Centrarea lui Rodriguez l-a păcălit pe Pap, goalkeeperul moldovenilor a citit greșit faza, iar francezul de la mijlocul lui Dinamo a înscris cu capul (44).

Lovit de Pap, Pierret a avut nevoie de îngrijiri medicale și a părăsit terenul. Fundașul lui dinamo avea un cartonaș galben și a comis o gafă de amator. A intrat pe teren fără acordul ”centralului” Moroiță, a văzut al doilea „galben” și a fost eliminat.

În superioritate numerică, FC Botoșani a restabilit egalitatea în debutul părții secunde, în urma unei lovituri de la colț, prin Mihai Roman II (54).

Însă Botoșani a evoluat modest în continuare, n-a putut să-și țină la respect adversarul în 10 oameni și a fost „mușcată” pe contraatac. Matei a așteptat învăluirea lui Geani Crețu, care a reușit golul decisiv de pe ”Municipal” (68).

Video I Borja Valle a luat-o rău la vale!

O siglă s-a detașat în topul fanilor după prima zi de votare

Cornel Dinu, tranşant cu privire la variantele pentru noua siglă a lui Dinamo

2 gânduri despre &8222;S-au pus în vânzare biletele pentru meciul cu UTA. Vezi programul caselor de bilete&8221;