Secția de volei feminin a Clubului Sportiv Dinamo, a început vineri, campania de transferuri pentru a doua parte a campionatului și se pare că este de neoprit.
După ce ieri, am anunțat venirea în Ștefan cel Mare, a coordonatoarei de joc, Lenka Oveckova, în vârstă de 29 de ani, venită de la Benfica Lisabona și a sârboaicei, Bozica Markovic (centru), astăzi, echipa noastră de volei feminin ne informează că a semnat și cu Thana Fayad!
Noua xtremă a lui Dinamo este originară din Canada, aduce cu ea energia și determinarea specifică jucătoarelor noastre. Tânăra voleibalistă în vârstă de 25 de ani, a evoluat în prima parte a sezonului cu Volley Dudingen din Elveția și va aduce această experiență valoroasă pe terenul nostru.
VENIRI:
• Lenka Oveckova (coordonator de joc);
• Bozica Markovic (centru);
• Thana Fayad (extremă).
Dinamo nu bifează doar veniri, ci și plecări. Astfel, clubul nostru a renunțat la serviciile centrului, Naya Angelle Gros și a coordonatoarei de joc, Nina Stojiljkovic.
CITESTE SI:
Reacția lui Xavier Pascual, după ce România a pierdut cu Austria la EURO 2024
Un gând despre &8222;Volei I Dinamo de neoprit în campania de transferuri&8221;