Victorie în instanță pentru Dinamo! Anunțul făcut de Răzvan Zăvăleanu

Ziua de miercuri, 17 ianuarie 2024, aduce numai vești bune în Ștefan cel Mare.

După aducerea lui Darko Velkovski (28 de ani), fotbalistul adus gratis de la Al Ettifaq, Dinamo a oficializat astăzi și alte trei transferuri interesante: Domagoj Pavicic (29 de ani), Petru Neagu (24 de ani) și Eddy Gnahore (30 de ani), ”câinii” au mai primit o veste importantă din tribunal.

Astfel, Dinamo București a făcut un pas important pentru a ieși din insolvență, după ce a fost rezolvat procesul cu Diego Fabrinni. Mijlocașul italian de 33 de ani contestase noul plan de organizare al clubului.

Curtea de Apel București a respins acțiunea înaintată de avocata fostului fotbalist de la Dinamo.

Este vorba de procesul deschise de Diego Fabrinni. Cu toate acestea, magistrații de la Curtea de Apel București nu au considerat că acțiunea depusă de avocata lui Fabrinni are temei așa că au respins-o.

Acum Dinamo poate spera să iasă din insolvență cât mai repede. Aceasta este și părerea lui Răzvan Zăvăleanu, reprezentantul administratorului judiciar, RTZ.

”Această victorie înseamnă încă un pas pentru ieșirea din insolvență. Era o acțiune absolut șicanatorie care, în mod evident, legal vorbind, nu ar fi putut să aibă succes. Ne încurca, atât.

Suntem mai aproape de a avea posibilitatea de a ieși din insolvență. Mai avem o contestație pe rol”, a declarat Zăvăleanu.

  • A mai rămas doar procesul cu Mircea Rednic. Dacă și acesta se va soluționa pozitiv, atunci clubul are cale deschisă către ieșirea din insolvență.

Sezonul actual pentru Dinamo București este unul presărat cu provocări și rezultate dezamăgitoare. Cu 21 de meciuri jucate, echipa se află pe poziția a 15-a în clasament, cu doar 16 puncte obținute până în acest moment.

Cu ultimele cinci partide înregistrând două victorii și trei înfrângeri, forma recentă a lui Dinamo București este fluctuantă, iar echipa își propune să-și revină în a doua parte a sezonului pentru a evita retrogradarea.

Cele două succese obținute pe final de an au reprezentat jumătate din totalul meciurilor câștigate de Dinamo.

Dinamo va juca în deplasare la Petrolul Ploiești în următoarea etapă din SuperLiga Românei. Cele două se vor confrunta sâmbătă, pe data de 20 ianuarie, de la ora 20:00.

Prețuri bilete FC Petrolul – Dinamo București

Înaintea partidei din etapa a 22-a, gazdele au anunțat costurile tichetelor de acces, dar și condițiile pe care trebuie să le îndeplinească suporterii.

Peluze: 15 lei;

Tribuna II: 35 lei;

Tribuna I: 45 lei;

Tribuna 0: 60 lei;

Lojă: 300 lei.

Acestea se pot procura direct de la stadion, dar și on-line, de pe iabilet.ro

CONDIȚII DE ACCES:

Important: pe bilete vor fi inscripționate numele cumpărătorilor, fiind necesară, astfel, prezentarea unui act de identitate în momentul procurării acestora.

CITESTE SI:

Prima reacție a lui Domagoj Pavicic după venirea în Ștefan cel Mare: ”De asta am venit aici”

Andrei Nicolescu cere clemență. Vezi care este planul lui Dinamo București în 2024

”Câinii” dau lovitură după lovitură pe piața transferurilor. Al patrulea transfer oficializat de Dinamo

Un gând despre &8222;Victorie în instanță pentru Dinamo! Anunțul făcut de Răzvan Zăvăleanu&8221;

Lasă un răspuns