În ultimele partide disputate în deplasare, ”câinii” s-au deplasat avionul, dar acest lucru se va schimba.

Potrivit prietenilor noștri de la Radio Dinamo, conducerea clubului Dinamo, dorește să achiziționeze un nou autocar.
Acest lucru este posibil să se întâmple în această săptămână.
Autocarul actual al echipei aparținea în acte doctorului Claudiu Ciolan, patronul Smile Center, unul dintre oamenii care au fost lângă Dinamo atunci când situația clubului era una foarte grea din punct de vedere financiar. Acesta rascumpărase autocarul în aprilie 2022 de la firma lui Ionut Negoiță și l-a cedat gratis pentru Dinamo.
Potrivit colegilor noștri, în ultima perioadă au existat o serie de discuții intre cei din conducerea lui Dinamo și Claudiu Ciolan pentru că autocarul ( cumpărat de Cristi Borcea în 2007 ) să fie cumpărat de către Dinamo dar cele două parți nu au ajuns la un numitor comun.
În aceste condiții conducerea lui Dinamo a demarat procedurile pentru achiziționarea unui nou autocar pentru echipă, urmând că acesta să ajungă în proprietatea clubului în următoarea perioadă.
Programul lui Dinamo în următoarea etape din Superliga
Etapa 7
Ora 22:00
DINAMO – U. Craiova
CITESTE SI:
Absență importantă pentru olteni, înaintea meciului cu Dinamo
Andrei Nicolescu anunță noul obiectiv al lui Dinamo: ”Avem o evoluție constant bună”
Pe cine a remarcat Florentin Petre, după remiza cu Rapid. Cine este ”următorul Florentin Petre”
Un gând despre &8222;Dinamo se modernizează&8221;