Zeljko Kopic, încântat de noul transfer al lui Dinamo. Ce spune despre revenirea lui Homawoo

Duminică, 2 februarie, Dinamo l-a prezentat oficial pe Stipe Perica, un atacant croat în vârstă de 29 de ani.

Astăzi, Zeljko Kopic a vorbit despre conaționalul său, dar a clarificat și planul clubului până la finalul perioadei de transferuri.

”Stipe a început să se antreneze de sâmbătă, va fi în lot mâine. E în formă bună. Nu a avut multe minute în ultima perioadă, dar am încredere în calitățile lui, are o carieră în spate. E conștient de șansa de a-și readuce cariera la un nivel bun.

Am așteptări mari de la el, va fi un jucător important”, a afirmat Zeljko Kopic în conferința de presă premergătoare meciului cu Oțelul.

Totodată, Zeljko Kopic a vorbit și despre revenire togolezului, Josue Homawoo. Fundașul centrar a fost reprimit în lotul ”câinilor”, înaintea meciului din etapa trecută, cel cu Unirea Slobozia. Asta după ce, acesta a fost ofertat de la Gaziantep, locul 10 în campionatul Turciei.

”Josue este la antrenamente, va fi în lot mâine. Legat de Perica, cred în calitățile lui, este un jucător valoros, cu personalitate, cu un parcurs bun în carieră. El înțelege că aceasta este o oportunitate mare pentru el, o șansă de a-și redresa cariera și de a reveni la un nivel bun.

Aștept lucruri bune de la el și sunt convins că va deveni un jucător important pentru noi”, a mai spus Kopic.

De asemenea, în cadrul conferinței de presă premergătoare meciului cu Oțelul, Kopic a anunțat că Dinamo va mai aduce jucători, unul dintre ei fiind român.

”Mai cutăm jucători pe toate posturile. Perica e atacant, mai vrem și pe alte poziții. Așteptăm și un jucător român.

Jucătorii sunt într-un moment bun, am analizat jocul, au fost lucruri bune, altele care pot fi îmbunătățite”, a mai declarat Zeljko Kopic, la conferința de presă.

Dinamo, în fereastra de mercato din iarnă

Antrenor – Zeljko Kopic (confirmat)

Veniri – Alexandru Pop (Oțelul / 125.000 de euro), Casian Soare (Șelimbăr / gratis), Stipe Perica (RIjeka / gratis), Eduard Ilincaș, Antonio Cristea (promovați de la juniori)

Reveniri după împrumuturi – /

Plecări – Ahmed Bani (Oțelul / gratis), Răzvan Pașcalău (UTA Arad / împrumutat), Andrei Florescu (contract reziliat), Alberto Soro (GD Chaves / împrumutat), Petru Neagu (Unirea Slobozia / împrumutat).

CITESTE SI:

Video I Zeljko Kopic anunță victoria cu Oțelul

CCA a anunțat arbitrul de la Dinamo București – Oțelul Galați

Dinamo renunță la Petru Neagu. La ce echipă va fi cedat

3 gânduri despre &8222;Zeljko Kopic, încântat de noul transfer al lui Dinamo. Ce spune despre revenirea lui Homawoo&8221;

Lasă un răspuns