Prima etapă din Superliga României s-a încheiat, iar în această etapă, Dinamo a terminat la egalitate cu Csikszereda, scor 2-2, pe stadionul ”Municipal” din Miercurea Ciuc.

Revista Ligii Profesioniste de Fotbal a stabilit echipa ideală a primei etape.
În urma remizei de pe ”Municipalul” din Miercurea Ciuc, Dinamo ocupă locul 7, cu un singur punct.
Golurile ”câinilor” au fost marcat de: Alexandru Musi în minutul 16 și Eddy Gnahore, care a marcat în minutul 43.
LPF L-A INCLUS ÎN PRIMUL ”11” PE DINAMOVISTUL:
Eddy Gnahore (Dinamo / 31 de ani) – A fost același jucător capabil să consume multă energie pe durata partidei.
Cum arată echipa etapei a 1-a:
PORTAR
Cătălin Căbuz (Hermannstadt);
FUNDAŞI
Silviu Balaure (Hermannstadt), Yohan Roche (Petrolul Ploiești), Oleksandr Romanchuk (U. Craiova), Risto Radunovic (FCSB);
MIJLOCAŞI
Alin Roman (UTA Arad), Eddy Gnahore (Dinamo), Lyes Houri (U. Craiova);
ATACANŢI
Alexandru Dobre (Rapid), Jovo Lukic (U. Cluj), Issouf Macalou (U. Cluj);
ANTRENORUL ETAPEI
Adrian Mihalcea (UTA Arad).
Video I Csikszereda – Dinamo, scor 2 – 2
Echipa de start a lui Dinamo: Roșca – Sivis, Boateng, Mărginean, Opruț – Charalampos, Gnahore, Cîrjan – Armstrong, Al. Pop, Musi;
Rezerve: Epassy, C. Sandu – Karamoko, Pașcalău, Tabuncic, Milanov, Abdallah, Soare, Caragea, Soro, Ikoko, Bărbulescu.
Pentru Dinamo urmează duelul cu FC Botoșani, de luni, 21 iulie, de la ora 21:30, de pe stadionul ”Arcul de Triumf”.
Biletele pentru meciul cu Botoșani
Meciul dintre Dinamo și Botoșani, din etapa a 2-a a Superligii, se va disputa luni, 21 iulie, pe stadionul ”Arcul de Triumf”, de la ora 21:30.
Astfel, clubul nostru, a scos spre comercializare, tichetele de acces, pentru meciul dintre Dinamo București și FC Botoșani, din etapa a doua a Superligii României, de luni, 21 iulie, de la ora 21:30, de pe stadionul ”Arcul de Triumf”.
Momentan acestea pot fi procurate online de pe platforma bilete.ro. Abonamentele din sezonul 2024/2025 sunt valabile la această partidă.
PREȚURI BILETE:
VIP Experience: 500 lei;
Tribuna 0 (categoria 1): 140 lei;
Tribuna 0 (categoria 2): 90 lei;
Tribuna 2: 60 lei;
Family Zone: 60 lei;
Tribuna 2 (elevi, studenți pensionari): 42 – 60 lei;
Peluză: 30 lei.
Tichetele se vor putea achiziționa și de la casele de bilete ale stadionului ”Arcul de Triumf”.
Programul caselor de bilete:
Luni (21/07)
Interval orar: 12:00 – 22:30 (bd. Mărăști)
- Abonații vor efectua accesul în baza biletului primit pe e-mail. Cei care nu pot ajunge la meci pot transmite, prin intermediul office@bilete.ro, solicitarea de a li se elibera locul punctual, pentru această partidă.
- Micii dinamoviști (0-14 ani) beneficiază de gratuitate la tribuna II, în baza biletelor cu valoare 0 selectate de adultul însoțitor, plătitor de bilet (un adult cu bilet poate selecta până la două locuri cu valoare 0 pentru copii).
- Persoanele cu dizabilități beneficiază de gratuitate în zonele special alocate, în baza certificatului justificativ, însoțit de actul de identitate, transmise la bilete@dinamo1948.ro sau prezentate la casele de bilete.
Programul lui Dinamo în Superliga
Etapa a 2-a
Luni, 21 iulie
Ora 21:30
DINAMO – FC Botoșani
Etapa a 3-a
Duminică, 27 iulie
Ora 21:30
Oțelul – DINAMO
Etapa a 4-a
Sâmbătă, 2 august
Ora 21:30
DINAMO – FCSB
CITESTE SI:
A semnat în Turcia, dar nu uită Dinamo: Mesajul sincer al lui Dorin Rotariu
”Problema a fost rezolvată!” Anunțul pe care îl așteptau toți fanii lui Dinamo
Scandal încă din prima etapă! Arbitrii, băgați în ședință de urgență de Vassaras