Dinamo București a obținut a doua remiză din tot atâtea posibile în noul sezon al SuperLigii, scor 0-0, cu FC Botoșani. Partida s-a jucat pe stadionul Arcul de Triumf și a avut un ritm bun, Cîrjan având o bară în prima repriză și un gol anulat în partea secundă.

Dinamo a fost echipa mai bună cu FC Botoșani, dar nu a reușit să bifeze prima victorie din noul sezon al SuperLigii. După 2-2 cu Csikszereda, echipa lui Zeljko Kopic a făcut egal și în ultima partidă din runda a doua, la capătul unei partidei cu ocazii de gol și ritm bun.
Alexandru Musi a trăit primul său meci acasă în tricoul lui Dinamo!
Venit în această vară de la rivala FCSB, Alexandru Musi a bifat primele minute în fața fanilor dinamoviști în remiza cu FC Botoșani, scor 0-0, disputată pe stadionul Arcul de Triumf. A fost un meci cu ritm, ocazii și un Dinamo mai prezent decât adversarul, dar fără gol pe tabelă.
La finalul partidei, Musi a vorbit deschis despre impactul pe care l-a avut galeria asupra lui, dar și despre gustul amar al unui nou egal:
”Ne-am creat ocazii, am controlat. Pe final am lăsat-o mai moale. A fost un rezultat inechitabil. Am fost echipa care a controlat în ambele meciuri, câteodată ai și ghinion. Nu cred că o să conteze punctele astea pentru play-off. Mergem mai departe și o să dăm totul.
Cu siguranță, m-am simțit bine, mi-a ieșit totul, mi-a lipsit golul. (n.r. ai răspuns la salutul galeriei?) Vă dați seama, ce puteam să fac, să nu mă alătur? Nu trebuie să ne gândim la presiune, trebuie să ne pregătim în continuare.
Știu ce grup formăm aici. Lumea poate să vorbească cât vrea despre mine și Politic, nu mă interesează, eu îmi văd de treaba mea”, a spus Alexandru Musi, la finalul meciului.
Dinamo – FC Botoșani s-a încheiat 0-0, iar dinamoviștii au 2 puncte după primele două etape ale sezonului.
Pentru echipa noastră urmează duelul din deplasare cu Oțelul Galați, duminică, 27 iulie, de la ora 21:30.
Programul lui Dinamo în Superliga
Etapa a 3-a
Duminică, 27 iulie
Ora 21:30
Oțelul – DINAMO
Etapa a 4-a
Sâmbătă, 2 august
Ora 21:30
DINAMO – FCSB
CITESTE SI:
Dinamo, din nou mai bună pe teren: al doilea egal, al doilea gust amar