Gabriel de Moura ar continua în Liga 1

Iubit de suporteri și apreciat pentru dăruirea arătată pe teren, Gabriel de Moura (35 de ani), s-a despărțit în această vară de Dinamo București. Fundașul dreapta care a pus umărul la promovarea din 2023, își caută acum echipă și ar fi putut să joace la o altă formație din Liga 1. Potrivit ultimelor informații apărute … Continuă să citești Gabriel de Moura ar continua în Liga 1

Costel Orac, tranșant cu noul proiect implementat de Dinamo. Ce spune despre Cătălin Cîrjan

Dinamo a început noul sezon în forță. Chiar dacă a pierdut primul meci cu CFR Cluj la limită, scor 2-3, ”câinii” au reușit o victorie senzațională împotriva Petrolului, scor 4-1 și o remiză (1-1) pe terenul unui adversar dornic să învingă singura echipă de tradiție din România. Transferurile efectuate în această vară par să fie … Continuă să citești Costel Orac, tranșant cu noul proiect implementat de Dinamo. Ce spune despre Cătălin Cîrjan

Nicolescu: ”Nu am promis, am spus”

Dinamo a început noul sezon în forță. Chiar dacă a pierdut primul meci cu CFR Cluj la limită, scor 2-3, ”câinii” au reușit o victorie senzațională împotriva Petrolului, scor 4-1 și o remiză (1-1) pe terenul unui adversar dornic să învingă singura echipă de tradiție din România. În următorul meci, elevii lui Zeljko Kopic o … Continuă să citești Nicolescu: ”Nu am promis, am spus”

Andrei Nicolescu a răbufnit după incidentele de la Sf. Gheorghe: ”Zona asta de incitare ar trebui să dispară”

Partida de la Sfântu Gheorghe, din etapa 3 a Superligii, dintre Sepsi și Dinamo, scor 1-1, a fost una spectaculoasă, dar a atras atenția și prin ce s-a întâmplat în afara spațiului de joc. Oficialii gazdelor i-au acuzat pe suporterii români din peluza dinamovistă, de scandări xenofobe, dar la o zi după meciul de sâmbătă, … Continuă să citești Andrei Nicolescu a răbufnit după incidentele de la Sf. Gheorghe: ”Zona asta de incitare ar trebui să dispară”

Dinamo nu și-a încheiat campania de achiziții. Anunțul conducerii + numele unui posibil jucător înțeles cu Dinamo

Dinamo a făcut deplasarea la Sfântu Gheorghe pentru meciul cu Sepsi, din cadrul etapei a treia din Superliga României. Înaintea partidei cu Sepsi, Andrei Nicolescu, administratorul special al lui Dinamo, a transmis că mai pregătește câteva transferuri pentru a mări ”haita”. Oficialul din Ștefan cel Mare, a specificat că în cursul zilei de duminică sau … Continuă să citești Dinamo nu și-a încheiat campania de achiziții. Anunțul conducerii + numele unui posibil jucător înțeles cu Dinamo

Zeljko Kopic reacționează după acuzațiile lui Gabriel Moura

În vârstă de 36 de ani, Gabriel de Moura s-a numărat printre jucătorii care au plecat de la Dinamo la finele sezonului precedent, după ce contractul său cu clubul a expirat. Chiar dacă a fost printre cei mai apreciați jucători din lotul lui Zeljko Kopic, fundașul dreapta nu a avut parte de un mesaj de … Continuă să citești Zeljko Kopic reacționează după acuzațiile lui Gabriel Moura

Prima reacție a lui Ionuț Negoiță după ce a revenit la Dinamo: ”La câte am trăit eu în 8 ani la Dinamo”

Ionuț Negoiță a revenit alături de Dinamo, însă de această dată în calitate de sponsor al clubului. La patru ani de când a cedat pachetul majoritar de acțiuni, Ionuț Negoiță a subliniat faptul că a fost contactat pentru un parteneriat de sponsorizare de actualii oficiali ai clubului Dinamo. Omul de afaceri a răspuns ”prezent” la … Continuă să citești Prima reacție a lui Ionuț Negoiță după ce a revenit la Dinamo: ”La câte am trăit eu în 8 ani la Dinamo”

Andrei Nicolescu, noi detalii despre transferuri! Ce se întâmplă cu postul de atacant

Dinamo București s-a axat în această campanie de mercato pe aducerea mai moltor jucători tineri de perspectivă: Alexandru Roșca, Cătălin Cîrjan, Andrei Mărginean, Raul Rotund, Adrian Caragea sau Răzvan Pașcalău, fiind totuși înregimentați și jucători cu mai multă experiență: Raul Opruț, Maxime Sivis și Kennedy Boateng. Dacă săptămâna trecută a oficializat două noi veniri: Maxime … Continuă să citești Andrei Nicolescu, noi detalii despre transferuri! Ce se întâmplă cu postul de atacant

Andrei Nicolescu se ține de cuvânt și Dinamo a bătut palma cu un nou sponsor

În cursul zilei de joi, 18 iulie 2024, Dinamo București a oficializat un nou parteneriat de sponsorizare. După semnarea unui contract cu Superbet și revenirea lui Negoiță la Dinamo, prin compania HILS, conducerea clubului îi informează pe suporteri și prin semnarea unui contract de sponsorizare, cu Cardoil Avantaj. ”Dinamo 1948 – Cardoil Avantaj, un parteneriat … Continuă să citești Andrei Nicolescu se ține de cuvânt și Dinamo a bătut palma cu un nou sponsor

Oficial I Dinamo BIFEAZĂ un nou transfer

Dinamo a oficializat miercuri, 17 iulie, un nou transfer! După negocieri de câteva săptămâni, conducerea lui Dinamo a ajuns la o înțelegere cu Maxime Sivis, fostul jucător al celor de la Guingamp din Ligue 2, pentru care a evoluat în ultimele trei sezoane. Maxime Sivis a semnat cu Dinamo București un contract valabil pe 2 … Continuă să citești Oficial I Dinamo BIFEAZĂ un nou transfer