Dinamo va primi vizita formației Farul Constanța, sâmbătă, pe stadionul ”Arcul de Triumf”, de la ora 20:00, într-un meci din etapa a 27-a a Superligii. Despre jocul propriu-zis, managerul tehnic și acționarul majoritar de la clubul constănțean, Gheorghe Hagi a spus că se așteaptă la o misiune dificilă pentru echipa sa, în contextul în care, … Continuă să citești Video I Constănțenii vin temători în Capitală: ”Dinamo știe să joace fotbal”. Probleme în lotul celor de la Farul
Video I Alex Pascual, mesaj tranșant transmis tatălui său înainte de Dinamo – Veszprem
Dinamo revine în Champions League. Iar primul meci din 2025 este unul de gală, împotriva lui Veszprem. Joi, de la ora 19:45, în Sala Polivalentă din București vine Veszprem, una dintre cele mai tari formaţii din lume. Xavi Pascual a plecat în vară de la Dinamo pentru a conduce gigantul din Ungaria spre primul titlu … Continuă să citești Video I Alex Pascual, mesaj tranșant transmis tatălui său înainte de Dinamo – Veszprem
Video I David Davis e precaut înaintea duelului cu Veszprem
Dinamo revine în Liga Campionilor și va juca joi în Sala Polivalentă din București, de la ora 19:45, cu Veszprem, într-un meci din etapa a 11-a a grupei A din Liga Campionilor la handbal masculin. Dinamo a avut evoluţii bune în această ediţie a Ligii Campionilor. “Dulăii” au urcat până pe podium în grupa A, … Continuă să citești Video I David Davis e precaut înaintea duelului cu Veszprem
Leo Grozavu a prefațat meciul cu Dinamo: ”Toate meciurile din prima ligă sunt dificile”
FC Botoșani și Dinamo București se vor confrunta vineri, 7 februarie 2025, la ora 20:00, pe stadionul Municipal din Botoșani. Partida face parte din etapa a 26-a a Superligii României. FC Botoșani a obținut o gură mare de oxigen după victoria din ultima etapă contra Gloriei Buzău (2-0), iar moldovenii au urcat pe locul 14, … Continuă să citești Leo Grozavu a prefațat meciul cu Dinamo: ”Toate meciurile din prima ligă sunt dificile”
Conferință de presă I Avertismentul lui Selmani înaintea meciului cu Botoșani. Ce spune despre contractul cu Dinamo
Vineri, 7 februarie, de la ora 20:00, pe stadionul Municipal din Botoșani, FC Botoșani și Dinamo București, se vor duela în etapa a douăzeci şi șasea a Superligii României. La conferința de presă premergătoare partidei, de mâine seară, Astrit Selmani (27 de ani), l-a însoțit pe antrenorul Zeljko Kopic (47 de ani). Atacantul din Ștefan … Continuă să citești Conferință de presă I Avertismentul lui Selmani înaintea meciului cu Botoșani. Ce spune despre contractul cu Dinamo
Video I Zeljko Kopic e precaut înaintea meciului cu FC Botoșani. Care este situația lotului
Dinamo trece printr-o perioadă foarte bună, din punct de vedere sportiv, având în vedere că, după 25 de etape jucate, ocupă locul 2 în Superliga, cu 44 de puncte obținute, la egalitate de puncte cu liderului U Cluj. Elevii lui Kopic pot cădea maxim pe locul 3 după această rundă intermediară (n. r. etapa 25), … Continuă să citești Video I Zeljko Kopic e precaut înaintea meciului cu FC Botoșani. Care este situația lotului
Conferință de presă I Înaintea meciului cu Oțelul, Abdallah a anunțat obiectivul lui Dinamo
Marți, 4 februarie, de la ora 20:30, pe stadionul ”Arcul de Triumf” din București, Dinamo București și Oțelul Galați, se vor duela în etapa a douăzeci şi cincea a Superligii României. La conferința de presă premergătoare partidei, de mâine seară, Hakim Abdallah (27 de ani), l-a însoțit pe antrenorul Zeljko Kopic (47 de ani). ”E … Continuă să citești Conferință de presă I Înaintea meciului cu Oțelul, Abdallah a anunțat obiectivul lui Dinamo
Conferință de presă I Raul Opruț vrea victoria cu Slobozia: ”Suntem Dinamo…”
Vineri, 31 ianuarie, de la ora 20:00, pe stadionul ”Arena 1” din Clinceni., Unirea Slobozia și Dinamo București, se vor duela în etapa a douăzeci şi patra a Superligii României. La conferința de presă premergătoare partidei, de mâine seară, Raul Opruț (27 de ani), l-a însoțit pe antrenorul Zeljko Kopic (47 de ani). Fundașul din … Continuă să citești Conferință de presă I Raul Opruț vrea victoria cu Slobozia: ”Suntem Dinamo…”
Kopic mai așteaptă jucători: ”Am discutat cu mai mulți fotbaliști și agenți”
Dinamo caută să se întărească în aceste zile, iar atât Zeljko Kopic, cât și Andrei Nicolescu au transmis că, în cel mai scur timp,vor veni la București jucători de la care pot face diferența. În cadrul conferinței de presă pentru partida cu Unirea Slobozia, Zeljko Kopic a precizat că mai așteaptă jucători la Dinamo, doar … Continuă să citești Kopic mai așteaptă jucători: ”Am discutat cu mai mulți fotbaliști și agenți”
Înaintea meciului cu Slobozia, Zeljko Kopic și-a exprimat opinia despre parteneriatul cu CS Dinamo
Dinamo ar putea face un pas important spre stabilitate și performanță, după ce Andrei Nicolescu a confirmat că CS Dinamo ia în calcul intrarea în acționariatul FC Dinamo. Discuțiile dintre cele două entități sunt într-un stadiu avansat, iar președintele clubului a explicat că această mișcare ar putea duce la crearea unei singure academii și la … Continuă să citești Înaintea meciului cu Slobozia, Zeljko Kopic și-a exprimat opinia despre parteneriatul cu CS Dinamo