Avancronică I Veszprem HC – Dinamo București

”Dulăii” din Ștefan cel Mare, întâlnesc astăzi, de la ora 19:45, Veszprem (Ungaria), în etapa a patra a grupei A din Liga Campionilor la handbal masculin. Veszprem HC și Dinamo București s-au mai înfruntat în șase partide în Liga Campionilor. Formația maghiară are 4-1 la victorii, un joc fiind încheiat la egalitate. Cele două formații … Continuă să citești Avancronică I Veszprem HC – Dinamo București

Veste bună primită de Dinamo: ”Faptul că am fost bine pregătit m-a ajutat să evit cea mai gravă accidentare posibilă”

”Dulăii” din Ștefan cel Mare, se pregătesc de duelul cu Veszprem HC, din etapa a 4-a, din EHF Champions League. Înaintea partidei programate în sala ”Veszprem Arena”, dinamoviștii primesc o veste bună. Vladimir Cupara a părăsit terenul în partida împotriva celor de la Eurofarm Pelister, după ce a acuzat dureri în zona genunchiului. Astăzi, goalkeeper-ul … Continuă să citești Veste bună primită de Dinamo: ”Faptul că am fost bine pregătit m-a ajutat să evit cea mai gravă accidentare posibilă”

”Dulăii” au băgat farmacia în renovare :))

Campioana României la handbal masculin, Dinamo București, a continuat joi seara aventura în Liga Campionilor, primind pe teren propriu în etapa a treia din faza grupelor vizita celor de la HC Eurofarm. ”Dulăii” au debutat cu dreptul în cea mai prestigioasă competiție intercluburi din Europa, victorie în sala Polivalentă din București, scor 37-28, în fața … Continuă să citești ”Dulăii” au băgat farmacia în renovare :))

Avancronică I Dinamo București – Eurofarm Pelister

”Dulăii” din Ștefan cel Mare, întâlnesc astăzi, de la ora 19:45, HC Eurofarm Peliste, în etapa a treia a grupei A din Liga Campionilor la handbal masculin. Dinamo și Eurofarm Pelister se înfruntă în premieră într-un joc oficial. Dinamo București are un start perfect sub comanda lui David Davis. În prima rundă din Liga Campionilor, … Continuă să citești Avancronică I Dinamo București – Eurofarm Pelister

Video I Nicu Negru e pregătit să răpună campioana Macedoniei

Dinamo vrea să obțină al treilea succes consecutiv în cea mai importantă competiție intercluburi din Europa. La conferința de presă premergătoare partidei dintre Dinamo București și HC Eurofarm Pelister, din sala Polivalentă, Nicușor Negru (30 de ani), a vorbit despre duelul de joi seară, ora 19:45, din ce dea treia etapă a noului sezon din … Continuă să citești Video I Nicu Negru e pregătit să răpună campioana Macedoniei

Video I Miklos Rosta a prefațat meciul cu Eurofarm Pelister

Joi 26 septembrie, de la ora 19:45, în sala Polivalentă din București, Dinamo București și HC Eurofarm Pelister, se vor duela în ce dea treia etapă a noului sezon din EHF Champions League. La conferința de presă premergătoare partidei, de joi seară, Miklos Rosta (25 de ani), a vorbit despre duelul dintre Dinamo București și … Continuă să citești Video I Miklos Rosta a prefațat meciul cu Eurofarm Pelister

Avancronică I Wisla Plock – Dinamo București

”Dulăii” din Ștefan cel Mare, întâlnesc astăzi, de la ora 19:45, Wisla Plock (Polonia), în etapa a doua a grupei A din Liga Campionilor la handbal masculin. Wisla Plock și Dinamo sunt deja adversare de tradiție în Liga Campionilor, din moment ce s-au întâlnit în șase partide din 2018 și până azi. Campioana României a … Continuă să citești Avancronică I Wisla Plock – Dinamo București

Video I Alex Pascual a prefațat meciul cu Wisla Plock

Miercuri, 18 septembrie, de la ora 19:45, în sala ”Orlen Arena”, Orlen Wisla Plock, și Dinamo București, se vor duela în ce dea doua etapă a noului sezon din EHF Champions League. La conferința de presă premergătoare partidei, de miercuri seară, Alex Pascual (24 de ani), a vorbit despre duelul dintre Orlen Wisla Plock, și … Continuă să citești Video I Alex Pascual a prefațat meciul cu Wisla Plock

Dinamo, victorie CLARĂ în Liga Campionilor

”Dulăii” din Ștefan cel Mare au început cu dreptul aventura în grupele Ligii Campionilor. Dinamo București, campioana României la handbal masculin, a debutat în această seară în noua ediție de Liga Campionilor, pe teren propriu, în Sala Polivalentă din București, în fața campioanei din Danemarca, Fredericia, debutantă în competiție. ”Dulăii” au ajuns în cea mai … Continuă să citești Dinamo, victorie CLARĂ în Liga Campionilor

Avancronică I Dinamo București – Fredericia HK

”Dulăii” din Ștefan cel Mare, întâlnesc astăzi, de la ora 19:45, Fredericia (Danemarca), în prima etapă a grupei A din Liga Campionilor la handbal masculin. Dinamo și Fredericia se înfruntă pentru prima dată într-un meci oficial în cupele europene. Dinamo București revine în Liga Campionilor după un an de pauză. EHF i-a acordat un wildcard … Continuă să citești Avancronică I Dinamo București – Fredericia HK