VIDEO | Golul marcat de Dorin Rotariu a evitat un nou esec pentru Mouscron

Al doilea gol marcat de Dorin Rotariu în actuala ediţie a campionatului Belgiei a pus capăt unei serii de patru înfrângeri pentru Mouscron, echipa antrenată de Mircea Rednic.

Totuşi, Mouscron nu a reuşit să câştige. A remizat pe teren propriu cu Sint Truidense, scor 1-1, şi a ajuns la 10 meciuri consecutive fără victorie, în toate competiţiile.

Rotariu, integralist la Mouscron, a înscris în minutul 31. Pentru oaspeţi a marcat Charisis, în minutul 5.

Echipa celor doi români ocupă locul zece în clasament, cu 20 de puncte, iar St. Truiden este pe patru, cu 26 de puncte. Lider este FC Bruges, cu 40 de puncte.

Un gând despre &8222;VIDEO | Golul marcat de Dorin Rotariu a evitat un nou esec pentru Mouscron&8221;