VIDEO | Filip îi învinge pe Vojnovic şi Cosmin Matei

Hajduk Split a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu 3-2 (1-1), pe Istra, în etapa a 25-a a primei ligi a campionatului croat de fotbal.

epiesa.ro

Foştii dinamovişti Cosmin Matei şi Aljosa Vojnovic au marcat câte un gol pentru echipa lor, Istra, care a pierdut, cu 2-3, la Hajduk, formaţia fostului căpitan, Steliano Filip.

Gyurcso a deschis scorul în minutul 15, pentru gazde, înainte ca Vojnovici ’27 şi Cosmin Matei ’53, să-i ducă pe oaspeţi în avantaj. Hajduk Split a întors scorul după ce a fost condusă cu 2-1. Said ’75 a egalat scorul, iar Letica reuşeşte golul victoriei în minutul 90+5.

La Hajduk, fostul dinamovist Steliano Filip a jucat până în minutul 69, iar Matei a jucat până în minutul 67 pentru Istra.