Dinamo a pierdut în ultimul amical al stagiului de pregătire din Antalya

Echipa antrenată de Mircea Rednic a pierdut scor, 0-2, cu Dinamo Moscova în ultimul meci amical din turneul de pregătire, din Antalya. Golurile au fost marcate de Markov, minutul 38, şi Lacevich, minutul 49.

evomag.ro

„Câinii” nu prea şi-au creat ocazii foarte clare, cele mai multe şuturi dinamoviste trecând peste poarta adversă. Acesta a fost ultimul amical al lui Dinamo în Antalya. Mircea Rednic a trimis în teren următorul ”11”, sub formula 4-1-4-1: McDermott (34) – Sorescu (22), D. Ciobotariu (13), R. Grigore (27), Aliji (7) – I. Filip (6) – Salomao (20), Ait-Atmane (24), D. Nistor (10), Jaadi (8) – Montini (4). Partida a avut loc de la ora 16:00, la Calista Sports Center şi a fost ultima din cantonamentul din Turcia.