Cornel Dinu este impresionat de Dusan Uhrin: ”După câţiva ani, am văzut şi eu un prim antrenor”

Dinamo a învins cu 3-0 pe Hermannstadt, iar Cornel Dinu (71 de ani) a avut numai cuvinte de laudă la adresa noul antrenor al lui Dinamo, care a debutat cu o victorie pe banca tehnică a echipei noastre.

“Mister” Dinu este de părere că oficialii lui Dinamo au făcut o alegere bună când au decis să-l numească, antrenor principal pe Dusan Uhrin: „În ultimul timp, ne trebuie foarte puţin ca să ne minţim frumos. După câţiva ani, am văzut şi eu un prim antrenor care vine din cu totul altă şcoală, o şcoală corectă, o şcoală bine făcută, care alcătuieşte o formaţie după ceea ce înseamnă criterii de dinamică tactică”, a spus Cornel Dinu la TV Telekom Sport.

Dinamo ocupă în momentul de faţă locul nouă în clasamentul Ligii 1, cu şase puncte după şapte etape.

Pentru Dinamo urmează meciul cu Sepsi, de luni, 2 septembrie, ora 21:00, la Sfântu Gheorghe. Cu o victorie etapa viitoare, echipa noastră se poate apropia şi mai mult de locurile de play-off din Liga 1.

Lasă un răspuns