Răzbunarea lui Rednic

Dinamo a pierdut și cel de-al doilea meci din play-out-ul Ligii 1, scor 0-1 în fața celor de la Poli Iași. Singurul gol al meciului a fost marcat de Andrei Cristea.

Andrei Cristea i-a adus lui Poli Iaşi prima victorie din campionat după o pauză de mai bine de patru luni. Atacantul trecut prin curtea echipei din Ştefan cel Mare i-a învins pe dinamovişti cu reuşita sa din minutul 85.

În prima repriză, fotbal nu prea s-a jucat. Cristea a avut o mare ocazie, dar Straton a respins extraordinar. Acelaşi Cristea a trecut pe lângă gol şi în al doilea act, dar până la urmă Iaşi s-a impus cu 1-0.

• În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 9 în clasamentul Ligii 1, iar Poli Iași urcă pe locul 11, deasupra liniei roșii.