Transfer de ultim moment la Dinamo. Anunțul oficial al conducerii

Cum startul de sezon este unul destul de prost pentru ”câini”, înfrângeri cu mult mai bine cotatele Universitatea Craiova (0-2 pe teren propriu) și FCSB (1-2, în deplasare), ”câinii” se întăresc în linia mediană.

Dinamo București a semnat, azi, cu Christian Ilic, iar acesta urmează să fie trecut pe foaia de joc pentru următoarea partidă din Superligă, cu Sepsi Sfântu Gheorghe.

În vârstă de 27 de ani, Ilic a evoluat ultima dată în prima ligă din Cipru, pentru Doxa Katokopias. Mijlocaşul ofensiv cu origini croate a mai jucat, în trecut, şi în prima divizie din Austria, Bulgaria şi Scoţia.

”OFICIAL. CHRISTIAN ILIC LA DINAMO!

Clubul nostru, prin canalele de comunicare, este foarte încântat să anunțe noul jucător care a semnat un contract cu formația din Ștefan cel Mare, mijlocașul Christian Ilic!”, a anunțat conducerea clubului nostru.

Înalt de 1,85 metri, Ilic joacă preponderent pe postul de mijlocaş central ofensiv, dar poate fi folosit, în caz de urgenţă, şi pe poziţia de atacant. Fotbalistul ex-iugoslav este cel de-al şaptelea transfer al ”câinilor” din această perioadă de mercato. Golubovic, Politic, Costin, Abdallah, Gregorio şi Homawoo sunt celelalte noutăţi din lotul lui Ovidiu Burcă.

”Christian este un mijlocaș central de 1.85m care a evoluat ultima dată pentru Doxa Katokopias, în primul eșalon fotbalistic din Cipru, echipă pentru care a bifat 34 apariții. A pus umărul la promovarea echipei la care și-a început cariera, TSV Hartberg, din liga a 3-a austriacă, până în Bundesliga Osterreich (prima ligă austriacă). A participat în Europa League alături de Lokomotiv Plovdiv, în sezonul 2020/21″, au adăugat oficialii dinamovişti.

Ilic nu va fi ultima achitiţie a echipei noastre. Vlad Iacob, administratorul special de la Dinamo, a făcut promisiuni, în urmă cu mai multe zile, că Burcă va beneficia de alte întăriri până în 4 septembrie, atunci când se va închide perioada de mercato.

CITESTE SI:

Video I Hakim Abdallah a dezvăluit ce l-a făcut să semneze cu Dinamo

Dinamo, sold-out în PCH și peluza SUD! Unde se mai găsesc bilete pentru meciul cu Sepsi

Video I Un mijlocaș central în atenția lui Dinamo

Un gând despre &8222;Transfer de ultim moment la Dinamo. Anunțul oficial al conducerii&8221;

Lasă un răspuns