Reacția lui Ahmed Bani, după 3-3 cu U Cluj

Dinamo a primit din nou gol după minutul 90 și sâmbătă seara, în nebunul 3-3 cu U de pe ”Cluj Arena”, în etapa a 8-a, din play-out-ului Superligii României.

Mai este o etapă rămasă până la final, dar contracandidatele FC U Craiova și Poli Iași, aflate momentan sub Dinamo, au câte un meci mai puțin disputat.

Strict privind golurile primite după minutul 90, Dinamo a pierdut în play-out nu mai puțin de 8 puncte!

La finalul meciului cu U Cluj, Ahmed Bani de la Dinamo s-a declarat dezamăgit de rezultatul partidei, dar speră în continuare că echipa se va salva de la retrogradare în acest sezon.

”În momentul de față, un punct e ca și cum… Nu ne ajută cum ar fi trebuit. Noi ne propuneam să luăm șase puncte. Am dat trei goluri și nu am câștigat. Am jucat contra unei echipe bune.

Am practicat un joc bun. Când dai gol și după două minte iei gol, nu te ajută cu nimic. De câte ori am întors scorul am fost egalați.

Patru sau cinci meciuri în care am luat goluri în minutul 90. Noi trebuia să câștigăm.

Sunt foarte dezamgit. Trebuie să profităm de șansă. Nu vreau să mă gândesc la retrogradare. Noi trebuie să credem în șansă, chiar dacă mai avem 1%”, a spus Ahmed Bani.

Golurile primite în play-out de Dinamo după minutul 90

• Etapa 8 play-out, U Cluj – Dinamo 3-3: gol primit în 90+1

• Etapa 6 play-out, FC Botoșani – Dinamo 2-1: gol primit în 90+1

• Etapa 5 play-out, FC U Craiova – Dinamo 1-1: gol primit în 90

• Etapa 3 play-out, Oțelul Galați – Dinamo 1-0: gol primit în 90+3

• Etapa 2 play-out, Dinamo – Petrolul Ploiești 1-1: gol primit în 90+13

În urma remizei din deplasare cu ”U” Cluj, Dinamo a urcat pe locul opt în play-out, cu 22 de puncte.

”Câinii” ajuns astfel pe loc de baraj, după remiza cu ”U” Cluj, la două puncte de FC Voluntari și la trei de FC Botoșani. Botoșani și FC Voluntari au remizat deja în această etapă, scor 0-0.

FCU Craiova și Poli Iași, formațiile de sub Dinamo în clasament cu 22 și 21 de puncte, joacă în această etapă cu UTA și Hermannstadt în deplasare.