Jean Vlădoiu la Dinamo?! ”M-am întâlnit cu domnul Nicolescu”

Dinamo a ajuns la un pas de a doua retrogradare din istorie. ”Câinii” sunt ultimii din clasamentul Superligii, înainte de ultima etapă. Duminică, de la ora 21:30, se vor juca cinci meciuri în playout, toate cu miză. Dinamo se va lupta cu UTA, pe teren propriu, pentru a se salva. O victorie nu este însă … Continuă să citești Jean Vlădoiu la Dinamo?! ”M-am întâlnit cu domnul Nicolescu”

Video I Conducerea lui Dinamo, pusă la zid: ”Totul a început de când am…”

Atmosfera la Dinamo este extrem de încărcată cu două etape înaintea finalului campionatului. Suporterii au făcut iureș după remiza cu FC Voluntari, scor 1-1. La final, i-au apostrofat pe jucători, i-au amenințat și au cerut demisia lui Zeljko Kopic, printre altele! Video I Scandal cu fanii după remiza cu FC Voluntari, vinerea trecută Fanii dinamoviști … Continuă să citești Video I Conducerea lui Dinamo, pusă la zid: ”Totul a început de când am…”

Conducerea lui Dinamo cere unitate: ”Îi rog pe toți!”

Dinamo a revenit în Superligă după doar un sezon petrecut în Liga 2. Deșii fanii erau entuziasmați de întoarcerea ”câinilor” pe prima scenă a fotbalului românesc, prestațiile modeste ale echipei au distrus speranțele suporterilor. În ultima etapă (n. r. etapa 7), Dinamo a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, cu FC Voluntari. ”Alimentați” de fani … Continuă să citești Conducerea lui Dinamo cere unitate: ”Îi rog pe toți!”

Tensiune la Dinamo: ”Ne certăm între noi”

Dinamo a revenit în Superligă după doar un sezon petrecut în Liga 2. Deșii fanii erau entuziasmați de întoarcerea ”câinilor” pe prima scenă a fotbalului românesc, prestațiile modeste ale echipei au distrus speranțele suporterilor. "Alimentați" de fani care au protestat după remiza cu FC Voluntari, unii dintre fotbaliștii lui Dinamo ar fi pus de un … Continuă să citești Tensiune la Dinamo: ”Ne certăm între noi”

Ioan Andone, REVOLTAT pe conducerea lui Dinamo, după egalul cu Voluntari

Dinamo a mai făcut un pas fals în lupta pentru evitarea retrogradării, 1-1 cu FC Voluntari, rezultat ce nu a fost uşor digerat de suporterii din Ștefan cel Mare. Au marcat E. Gnahore ’35 pentru Dinamo şi Cascini ’37 pentru oaspeţi. După meci, Ioan Andone (64 de ani), și-a pierdut răbdarea cu antrenorul croat al … Continuă să citești Ioan Andone, REVOLTAT pe conducerea lui Dinamo, după egalul cu Voluntari

Video I Ruptură la Dinamo! ”Câinii”, revoltați după un nou meci în care se pierd puncte IMPORTANTE

Dinamo a obținut doar un punct pe teren propriu cu FC Voluntari (1-1) și rămâne pe loc direct retrogradabil cu doar două etape înainte de finalul play-out-ului. Cu un picior în groapă, Dinamo avea o șansă uriașă de a face un pas important către salvarea măcar de la retrogradarea directă, în condițiile în care avea … Continuă să citești Video I Ruptură la Dinamo! ”Câinii”, revoltați după un nou meci în care se pierd puncte IMPORTANTE

Foto I Fanii lui Dinamo și-au pierdut răbdarea cu Andrei Nicolescu: ”Nu e cantină de ajutor social”

În această seară, Dinamo București dispută meciul cu FC Voluntari din cadrul etapei a 7-a din play-out-ul, Superligii României. La fel ca la fiecare joc de pe teren propriu, fanii de la Tribuna Dinamo, asociație de suporteri dinamoviști, au redactat programul de meci, iar un mesaj ”special” i-a fost rezervat lui Andrei Nicolescu. La secțiunea … Continuă să citești Foto I Fanii lui Dinamo și-au pierdut răbdarea cu Andrei Nicolescu: ”Nu e cantină de ajutor social”

Video I Reacția lui Andrei Nicolescu după ce Dinamo a scapă din mână două puncte URIAȘE la Craiova

Dinamo a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu gruparea FCU Craiova, într-un meci din etapa a 5-a a play-out-ului Superligii. Dinamo a remizat cu FCU Craiova, scor 1-1, în deplasare, în etapa cu numărul cinci din play-out-ul SuperLigii. Elevii lui Zeljko Kopic au condus până în minutul 90, când au fost egalați … Continuă să citești Video I Reacția lui Andrei Nicolescu după ce Dinamo a scapă din mână două puncte URIAȘE la Craiova

Răspunsul lui CS Dinamo, prin vocea lui Ionel Dănciulescu, după acuzațiile lui Dănuț Lupu

Dănuț Lupu (57 de ani) a fost condamnat 7 luni și 10 zile de închisoare, pentru că a condus fără permis, dar a ieșit după 6 luni. După ce a ieșit din spatele gratiilor, fostul mijlocaș i-a acuzat pe cei din cadrul Clubului Sportiv Dinamo, că l-ar fi dat uitării după problemele prin care a … Continuă să citești Răspunsul lui CS Dinamo, prin vocea lui Ionel Dănciulescu, după acuzațiile lui Dănuț Lupu

Conducerea lui Dinamo, apel către suporterii dinamoviști: ”E un factor important”

În cursul zilei de miercuri, 17 aprilie 2024, Dinamo a primit verdictul final din partea Comisiei de Disciplină și Etică pentru sancțiunea dictată în cazul incidentelor de la meciul cu UTA Arad. Inițial, echipa noastră fusese sancționată să joace patru meciuri fără spectatori, dar această pedeapsă a fost redusă. Federația Română de Fotbal (FRF) a … Continuă să citești Conducerea lui Dinamo, apel către suporterii dinamoviști: ”E un factor important”