VIDEO | Doar Rotariu! Dorin a marcat un super-gol pentru Mouscron

Fostul jucător al lui Dinamo, Dorin Rotariu a înscris pentru Mouscron în ultima etapă disputată în Belgia. Din păcate, echipa dinamovistului a pierdut meciul cu Lokeren, scor 1-2, însă reuşita lui Dortin Rotariu a fost cea mai frumoasă a meciului.

Oaspeții au deschis rapid scorul prin Maric, pentru ca românul Dorin Rotariu să readucă egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 56. Fostul jucător al lui Dinamo a fost servit perfect de Selim Amallah.

Speranțele celor de la Mouscron s-au încheiat în minutul 71 când Filipovic a înscris încă o dată pentru Lokeren. Trei minute mai târziu, Awoniyi a încasat un cartonaș roșu, astfel că echipa lui Dorin Rotariu a evoluat în inferioritate numerică pentru restul partidei. Mouscron – Lokeren s-a încheiat 1-2.

Mouscron o va întâlni etapa viitoare pe Eupen, în etapa 30, ultima din sezonul regulat. Echipa este pe locul 14, la 6 puncte de ocupantele ultimelor două locuri. La finalul sezonului regulat, ultima clasată va retrograda.

• Este al şaselea gol marcat de ”Roti” pentru Mouscron, echipă care s-a salvat de la retrogradare.