VIDEO | Hanca a ieșit accidentat, după faultul lui Burlacu

Sergiu Hanca a revenit în primul „11” al dinamoviştilor, în meciul din sferturile Cupei României de la Craiova, după ce Florin Bratu a preluat banca tehnică a grupării din Ştefan cel Mare.

Sergiu Hanca s-a accidentat destul de rău şi a fost scos de pe teren în minutul 60, cu gheaţă la gleznă şi dus direct la vestiare. În minutul 60 al partidei, la un duel pentru minge cu Andrei Burlacu, fostul căpitan al lui Dinamo a băgat piciorul în faţă, iar adversarul, l-a călcat pe glezna stângă.

El a fost imediat consultat de medici, care i-au transmis lui Bratu că fotbalistul nu mai poate continua. În locul lui Hanca, pe teren a intrat Romera, titular de obicei pe postul de fundaş dreapta.

Dinamo a pierdut cu 1-0 meciul din Bănie, cu Craiova, după golul lui Bancu. Bancu a marcat după ce a trecut şi de Penedo, cu patru minute înainte de accidentarea lui Sergiu Hanca.