VIDEO | Un fost căpitan al lui Dinamo marchează în campionatul Croaţiei

Fostul fotbalist al echipei din Ştefan cel Mare, Cosmin Matei a înscris un gol în meciul pierdut, de NK Istra.

Fostul dinamovist care a ajuns la Istra de la Genclerbirligi sub formă de împrumut a fost integralist și a marcat în minutul 62.

Cosmin Matei a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. Aceasta nu a fost suficientă, pentru că Istra a mai primit două goluri pe final, în minutele 89 și 91, iar scorul final a fost 2-4.

Rezultatul o menține pe Istra pe locul 9, care duce la barajul pentru retrogradare, cu 25 de puncte.

watchshop.ro

Pe locul 8 se află Rudes, cu 27 de puncte, dar Istra este în pericol pentru că are doar un punct avans față de ultimul loc în Croația, poziție de pe care se retrogradează direct în liga secundă.