Dinamo s-a distrat la Chiajna și este ”campioana” play-out-ului după victoria din această seară

Dinamo s-a impus pe terenul Concordiei Chiajna, scor 4-0, în etapa a 11-a din play-out-ul Ligii 1, iar echipa din Ilfov nu reușește să scape de pericolul retrogradării.

Formația lui Florin Bratu a avut un start de meci formidabil la Chiajna! Palic, Salomao (2) şi Pesic au marcat toate golurile în primele 45 de minute.

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 9, prin Antun Palic, care a reluat perfect cu capul, din 10 metri.

watchshop.ro

Diogo Salomao a majorat scorul în minutul 23, dintr-un penalty obținut de Robert Moldoveanu, iar Ivan Pesic a marcat trei minute mai târziu, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Scorul final a fost stabilit în minutul 45, când Salomao a reușit dubla cu un șut de la 8 metri.

După pauză, Dinamo nu a mai forțat, iar Chiajna nu a avut forța pentru a reduce din diferență.

După acest succes, Dinamo şi-a consolidat prima poziţie, bifând 47 de puncte. În schimb, Chiajna rămâne pe patru, cu 26 de puncte, și poate fi depășită de Gaz Metan, dacă medieșenii câștiga luni cu Poli.