A doua victorie pentru „câinii roșii”, în cantonamentul din Polonia

„Câinii” au debutat cu o victorie la scor în faţa Olimpiei Elblag, 4-0, Dinamo a câștigat azi al doilea amical din cantomentul din Polonia, 3-0 cu Arka Gdynia, echipă care a terminat pe locul 12 sezonul trecut.

Meciul s-a jucat la Gdynia, pe un stadion de 25 de mii de locuri, dar cu porţile închise. Decizia le-a aparţinut oficialilor polonezi care s-au temut să nu fie spionaţi. Pe 14 iulie, Arka va juca Supercupa cu Legia Varşovia.

watchshop.ro

Dinamo a deschis scorul în minutul 28, prin Dan Nistor, iar după pauză au marcat Sergu Hanca, în minutul 50, și Daniel Popa, a închis tabela în minutul 56.

Primul „11” trimis în teren de Florin Bratu: Muţiu, Corbu, Katsikas, Popescu, Popovici, Hanca, Dudea, Nistor, Sorescu, Popa, Pesic.