Dinamo, remiză cu Zaglebie Lubin. Prima remiză pentru „câini” în Polonia

Dinamo București a încheiat la egalitate, 1-1, cel de-al treilea meci din cadrul stagiului de pregătire din Polonia.

evomag.ro

Elevii lui Florin Bratu au câștigat precedentele două întâlniri, scor 4-0 cu Olimpia Elblag și 3-0 cu Arka Gdynia.

Florin Bratu a mers pe mâna tineriilor, precum Eșanu, Denis Ciobotariu și Neicuțescu, reveniți în această vară după împrumuturi. Cu toate acestea, Dinamo și Zaglebie Lubin au terminat la egalitate, scor 1-1.

Echipa de start a lui Dinamo: Muţiu, Corbu, Ciobotariu, Katsikas, Popovici, Grigore, Hanca, Nistor, Neicuţescu, Axente, Salomao.

Rezerve: Eşanu, Horsten, Popescu, Ehmann, Olteanu, Dudea, Dima, Şerban, Tîrcoveanu, Sorescu, Popa, Moldoveanu.

watchshop.ro

Golul polonezilor a venit în minutul 44, după o fază fixă la care fundașii lui Dinamo au fost depășiți de atacantul Tuszyński. Dinamo a egalat prin Dan Nistor a egalat la începutul reprizei secunde. Astfel, Dinamo rămâne în continuare neînvinsă în cantonamentul din Polonia.

Trupa din Ștefan cel Mare, până la finalul cantonamentului, vor juca încă două partide amicale, după următorul program:

• 10 iulie, ora 17.00: Dinamo Bucureşti – Jagiellonia.
  • 11 iulie, ora 12.00: Dinamo Bucureşti – Chojniczanka Chojnice.