VIDEO | „Câinii” pierd la „Ovidiu”. Mircea Rednic, primul eşec de la revenire

FC Viitorul a câștigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo București, scor 4-1, în etapa a 17-a din Liga 1. ‘Câinii roșii’ au jucat în inferioritate numerică din minutul 32.

elefant.ro

Viitorul lui Hagi a începute excelent partida, după un posibil penalty în minutul 2, puştii „Regelui” au marcat două minute mai târziu prin Drăguş, după o fază reuşit de Ianis Hagi.

Doar câteva minute mai târziu a egalat Dinamo, prin Montini, dar pentru „câini” totul s-a terminat în minutul 32, atunci când Vlad Olteanu a primit al doilea cartonaş galben. Cinci minute mai târziu, Hagi a marcat un gol superb din lovitură liberă.

Repriza a doua a aparţinut în totalitate Viitorului, care putea să înscrie mai multe goluri şi nu i-a iertat pe „câini”. Achim şi Hagi încă o dată şi-au trecut numele pe lista marcatorilor. În finalul meciului, Viitorul a ratat şi un penalty prin Măţan.

Mircea Rednic a bifat prima înfrângere pe banca „câinilor” de la revenire. Dinamo rămâne pe locul 10, cu 18 puncte.