BC Athletic Constanţa şi Dinamo Ştiinţa Bucureşti se duelează din nou în Arena „Gladiatorilor”

Echipa noastră de baschet susține astăzi primul meci din dubla manșă cu BC Athletic Constanţa, contând pentru turul trei al Cupei României.

Partida este găzduită de Sala Sporurile din Constanța, de la ora 19:00, iar spectatorii beneficiază de intrare liberă.

Cele două echipe se vor afla din nou fața în fața, la Constanța, la scurt timp (11 zile), după meciul din prima etapa a Grupei Galbene din Liga Națională, pe care Dinamo l-a câștigat cu 85-69. Dinamo a fost în avantaj și la pauză, roș-albii intrând la vestiare cu scorul de 46-38. Dinamoviştii au câștigat două sferturi, primul și ultimul, ce-l de-al doilea i-a revenit BC Athletic, iar al treilea s-a încheiat la egalitate. În sfertul patru, Dinamo a intrat cu un avantaj de opt puncte, iar constănţenii nu au reușit să ne surprindă. Scorul pe sferturi al partidei cu BC Athletic Constanţa, a fost: 15-28; 23-18; 18-18; 13-21.