Reacția lui Dusan Uhrin Jr după victoria de la Sfântul Gheorghe

Dinamo a reușit al doilea succes consecutiv în Liga 1, impunându-se cu 1-0 pe terenul lui Sepsi după golul reușit de Daniel Popa în minutul 83.

Tehnicianul ceh, a transformat-o pe Dinamo, care a bifat la Sf. Gheorghe cea de-a doua victorie consecutivă în Liga 1. Dusan Uhrin (51 de ani), recunoaște că echipa sa a avut și puțin noroc.

„A fost un meci foarte dificil pentru ambele echipe. Am avut noroc că am înscris. Încet-încet lucrăm la partea defensivă și trebuie să înscriem mai multe goluri și să jucăm mai sigur. Am avut multe ocazii și este important pentru mine. E important să jucăm așa cum vreau eu.

Dan Nistor (n.r. cel care a oferit pasa de gol pentru Daniel Popa) este un jucător-cheie pentru noi.

Cred că jucătorii au nevoie de o mică pauză, vor avea doar două zile libere, pentru că trebuie să muncim mai mult.

Am vorbit cu Puljic, dar nu știu când va fi pregătit. Ne așteaptă meciuri dificile, dar jucătorii trebuie să fie la echipa națională, pentru că acolo își pot atinge cel mai bun nivel”, a spus Dusan Uhrin la finalul meciului.

• Prin acest succes, Dinamo urcă pe locul 9 în clasament, cu două locuri mai sus decât FCSB. Etapa viitoare, misiunea lui Uhrin se îngreunează şi mai mult.