VIDEO | Florin Prunea, după primul meci din cantonament: “A fost un joc bun”

Dinamo a pierdut cu Dynamo Dresda, scor 0-1, în primul meci amical disputat în cantonamentul de la Marbella, Spania.

Florin Prunea (51 de ani), președintele lui Dinamo, nu mai crede în calificarea echipei noastre în play-off și afirmă că formația din „Ștefan cel Mare” se va axa mai mult pe Cupa României.

„A fost un joc bun, un antrenament bun de asemenea. Adversarii sunt de mai mult timp aici, pentru că încep campionatul mai devreme decât noi. Sunt o echipă bună, cu un joc dur.

Ne agățăm cu dinții de Cupă, pentru că o calificare în play-off va fi mai greu de atins. De la locul 7 în jos cu siguranță toată lumea se va bate la retrogradare, o să fie meciuri foarte echilibrate”, a declarat Prunea.

Președintele clubului, a vorbit și despre viitorul clubului nostru: “Se apropie perioada de licențiere și trebuie să ne facem un dosar beton pentru a nu avea emoții. Mai avem nevoie de bani. Pentru noi, lucrurile sunt clare: trebuie să supraviețuim în primul rând”, a mai spus Prunea.

Lasă un răspuns