Dinamo, fără victorie în cantonamentul din Spania

Dinamo a pierdut ultimul meci de pregătire din cantonamentul de iarnă de la Marbella, scor 1-2, cu locul secund din Rusia, FK Krasnodar. Elevii lui Dusan Uhrin nu au bifat nicio victorie în perioada de pregătire după înfrângerea cu Dinamo Dresda (Germania II) 0-1 și remizele cu Bochum (Germania II) 1-1, și Osijek (Croația I).

Elevii antrenați de Dusan Uhrin au condus cu 1-0 după 45 de minute, după golul marcat de mijlocaşul Filip Mrzljak în minutul 37.

Ruşii au răsturnat situaţia după pauză în doar 5 minute. Nikita Sergheev a egalat simplu, reluând în plasă din 3 metri o minge centrată la care fundaşii câinilor roşii nu au avut nicio reacţie.

Iar în minutul 62, rusul de origine braziliană, Ari a profitat de gafele în lanţ din apărarea dinamovistă şi a stabilit scorul final.

Echipa de start a lui Dinamo: Piscitelli – Moura, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa – N’Diaye – Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu – D. Popa.

Au mai intrat: Straton, Corbu, Răuţă, Vali Lazăr, Moldoveanu, Filip, Sin şi Bani.