Dinamo sparge gheaţa cu Voluntari! Prima victorie pe teren propriu în acest nou sezon

Golurile partidei au fost marcate de Paul Anton în minutul 60 şi de Borja Valle în minutele 67 şi 87. Pentru Dinamo este prima victorie după şase runde în care a obţinut un singur punct.

Prima repriză a meciului a fost una destul de activă în ocazii, unde Dinamo a fost mereu aproape de a marca. Juan Camara a fost omul primei reprize pentru Dinamo, dar fără succes şi la pauză tabela arăta scorul de 0-0.

A doua repriză a început cum nu se putea mai bine pentru Dinamo. Echipa a izbutit să deschidă scorul în minutul 60 prin Paul Anton, după o pasă a lui Borja Valle. Scorul a fost majorat în minutul 67, după ce Borja Valle reuşeşte să înscrie şi el din assistul lui Gol.

Dinamo e pe val, iar Borja Valle reuşeşte dubla în minutul 87.

• Echipa din Ştefan cel Mare câştigă cu 3-0 meciul cu FC Volunatri şi o egalează în clasament pe FC Argeş în Liga 1, ambele având câte 9 puncte.