DINAMO – SEPSI 0:0 | Remiză care ne urcă în clasament

Într-o atmosferă dezolantă, fără spectatori și pe o temperatură de -5 grade, dinamoviștii nu au reușit decât un egal (0-0) cu Sepsi OSK.

În prima repriză, șuturile pe spațiul porții au lipsit cu desăvârșire. Cele două formații și-au creat împreună doar 7 ocazii în 45 de minute.

În a doua repriză au venit și ocaziile importante. Dinamo a tras un singur șut pe spațiul porții lui Niczuly, în timp ce covăsnenii au avut 4 ocazii, dintre care două au fost șuturi pe poarta lui Eșanu.

Din păcate, Jerry Gane l-a pierdut și pe Adam Nemec, după ce slovacul s-a accidentat și nu a mai putut continua partida.

• În urma remizei din „Ștefan cel Mare”, Dinamo urcă pe locul 10, cu 26 de puncte, la egalitate cu FC Argeș.