Dinamo remizează în prima etapă a play-out-ului

Astra și Dinamo au remizat, scor 0-0, în prima etapă a play-out-ului din Liga 1. La „câini”, Dusan Uhrin Jr. a bifat primul meci de la revenire.

Prima repriză a fost una destul de echilibrată în care ambele formații mai mult s-au tatonat. Singura ocazie notabilă a primei părți a venit din partea gazdele în finalul reprizei, Sebastien Wuthrich a șutat din marginea careului dar portarul dinamoviștilor s-a aflat la post.

În partea secundă, formația din “Ștefan Cel Mare” și-a trecut în cont prima mare ocazie. În minutul 72 Paul Anton a tras în forță din careu dar șutul acestuia s-a dus peste poarta apărată de Lazar. Scorul final al partidei pe stadionul “Marin Anastasovici” a fost ca cel de la începutul meciului, 0-0.

• În urma acestui rezultat, formația lui Dusan Uhrin Jr., Dinamo rămâne pe locul 14 cu 15 puncte. Runda viitoare “câinii” primesc vizita celor de la UTA Arad.