Handbal | Programul sezonului 2021/2022 din Liga Zimbrilor. Când se va juca Supercupa României

Astăzi, Federația Română de Handbal, a stabilit primele date referitoare la sezonul competițional 2021-2022. Debutul va fi marcat ca de fiecare dată de Supercupa României, în care Dinamo va întâlni, cel mai probabil, HC DS Constanța, pe 25 august.

Prima etapă a Ligii Zimbrilor este programată pe 29 august. Dinamo va debuta pe teren propriu cu Minaur Baia Mare.

PROGRAMUL TURULUI DE CAMPIONAT

Etapa 1

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc v CSU Suceava

SCM Politehnica Timișoara – CSM Focșani 2007

CSM București – HC Dobrogea Sud Constanța

HC Buzău 2012 – CSM Alexandria

AHC Potaissa Turda – CSM Vaslui

CSA Steaua București – CSM Bacău

DINAMO – Minaur Baia Mare

Etapa 2

CSU Suceava – Minaur Baia Mare

CSM Bacău – DINAMO

CSM Vaslui – CSA Steaua București

CSM Alexandria – AHC Potaissa Turda

HC Dobrogea Sud Constanța – HC Buzău 2012

CSM Focșani 2007 – CSM București

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – SCM Politehnica Timișoara

Etapa 3

SCM Politehnica Timișoara – CSU Suceava

CSM București – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc

HC Buzău 2012 – CSM Focșani 2007

AHC Potaissa Turda – HC Dobrogea Sud Constanța

CSA Steaua București – CSM Alexandria

DINAMO – CSM Vaslui

Minaur Baia Mare – CSM Bacău

Etapa 4

CSU Suceava – CSM Bacău

CSM Vaslui – Minaur Baia Mare

CSM Alexandria – DINAMO

HC Dobrogea Sud Constanța – CSA Steaua București

CSM Focșani 2007 – AHC Potaissa Turda

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – HC Buzău 2012

SCM Politehnica Timișoara – CSM București

Etapa 5

CSM București – CSU Suceava

HC Buzău 2012 – SCM Politehnica Timișoara

AHC Potaissa Turda – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc

CSA Steaua București – CSM Focșani 2007

DINAMO – HC Dobrogea Sud Constanța

Minaur Baia Mare – CSM Alexandria

CSM Bacău – CSM Vaslui

Etapa 6

CSU Suceava – CSM Vaslui

CSM Alexandria – CSM Bacău

HC Dobrogea Sud Constanța – Minaur Baia Mare

CSM Focșani 2007 – DINAMO

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc  CSA Steaua București

SCM Politehnica Timișoara – AHC Potaissa Turda

CSM București – HC Buzău 2012

Etapa 7

HC Buzău 2012 – CSU Suceava

AHC Potaissa Turda – CSM București

CSA Steaua București – SCM Politehnica Timișoara

DINAMO – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc

Minaur Baia Mare – CSM Focșani 2007

CSM Bacău – HC Dobrogea Sud Constanța

CSM Vaslui – CSM Alexandria

Etapa 8

CSU Suceava – CSM Alexandria

HC Dobrogea Sud Constanța – CSM Vaslui

CSM Focșani 2007 – CSM Bacău

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – Minaur Baia Mare

SCM Politehnica Timișoara – DINAMO

CSM București – CSA Steaua București

HC Buzău 2012 – AHC Potaissa Turda

Etapa 9

AHC Potaissa Turda – CSU Suceava

CSA Steaua București – HC Buzău 2012

DINAMO – CSM București

Minaur Baia Mare – SCM Politehnica Timișoara

CSM Bacău – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc

CSM Vaslui – CSM Focșani 2007

CSM Alexandria – HC Dobrogea Sud Constanța

Etapa 10

CSU Suceava – HC Dobrogea Sud Constanța

CSM Focșani 2007 – CSM Alexandria

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – CSM Vaslui

SCM Politehnica Timișoara – CSM Bacău

CSM București – Minaur Baia Mare

HC Buzău 2012 – DINAMO

AHC Potaissa Turda – CSA Steaua București

Etapa 11

CSA Steaua București – CSU Suceava

DINAMO – AHC Potaissa Turda

Minaur Baia Mare – HC Buzău 2012

CSM Bacău – CSM București

CSM Vaslui – SCM Politehnica Timișoara

CSM Alexandria – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc

HC Dobrogea Sud Constanța – CSM Focșani 2007

Etapa 12

CSU Suceava – CSM Focșani 2007

ACS Szejke Odorheiu Secuiesc – HC Dobrogea Sud Constanța

SCM Politehnica Timișoara – CSM Alexandria

CSM București – CSM Vaslui

HC Buzău 2012 – CSM Bacău

AHC Potaissa Turda – Minaur Baia Mare

CSA Steaua București – DINAMO

Etapa 13

DINAMO – CSU Suceava

Minaur Baia Mare – CSA Steaua București

CSM Bacău – AHC Potaissa Turda

CSM Vaslui – HC Buzău 2012

CSM Alexandria – CSM București

HC Dobrogea Sud Constanța – SCM Politehnica Timișoara

CSM Focșani 2007 – ACS Szejke Odorheiu Secuiesc