Alex Răuță, după Dinamo – CS Mioveni 0-1: „N-avem voie să luăm un așa gol”

Dinamo a suferit a doua înfrângere la rând! Elevii lui
au pierdut pentru prima oară pe teren propriu, de această dată în fața nou-promovatei din Mioveni, scor 0-1.

Cu vedeta Deian Sorescu într-o zi mai puțin bună, Dinamo putea marca în primele minute, la ocazia mare ratată de Bani. În cele din urmă, argeșenii au dat lovitura prin Rusu, iar roș-albii sunt la al doilea meci consecutiv fără gol marcat în Liga 1.

„A fost un joc urât, încâlcit. În prima repriză am avut două ocazii mari. Ei au dat un gol norocos, a dat cu stângul în dreptul marcatorul lor. N-am mai văzut așa gol! Suntem o echipă în formare, tânără. Intră copii care trebuie să crească pe lângă noi.

Este greu, am jucat cu un debutant fundaș stânga (n.r. – Amzar), cu Giafer în dreapta, improvizație. Dacă nu vom putea face transferuri, ne va fi foarte greu. Atmosfera este bună la noi. S-au mai plătit din restanțe. Dar când intrăm în teren nu mai contează banii.

N-avem voie să luăm bătaie dintr-o semi-ocazie! Avem 6 puncte, nu suntem rău în clasament, dar trebuie să dăm mult mai mult. Se putea totuși mult mai bine, ținând cont că n-am întâlnit încă cei mai tari adversari”, a declarat Răuță la final.