”Câinii” sunt puși pe treabă și au mai bifat un transfer

Dinamo face transferuri pe bandă rulantă, bifând un nou transfer în urmă cu puțin timp. Echipa noastră s-a întărit considerabil chiar înainte de ”derby de România”. Oficialii clubului fac tot posibilul pentru a scăpa de zona roșie a clasamentului Ligii 1 și l-au adus pe Jonathan Rodriguez de la CFR Cluj.

Mijlocașul (31 de ani) împrumutat până în vară, va fi de astăzi la antrenamentele lui Dinamo și ar putea constitui marea surpriză în duelul cu FCSB. Partida contra echipei patronate de Gigi Becali este programată duminică, de la ora 20:00.

Administratorul judiciar al lui Dinamo, Răzvan Zăvăleanu, s-a implicat în ultimele zile în negocieri și a realizat luni noapte mutarea. Împrumutul a fost confirmat presei sportive de conducerea dinamovistă.

Negocierile au durat ceva mai mult pentru că Rodriguez s-a întors de câteva zile din Argentina şi a avut de rezolvat situația sa din Gruia. În cele din urmă, mijlocaşul a ajuns la un acord cu Dinamo.

Jonathan Rodriguez a semnat în vară din postură de jucător liber de contract cu CFR Cluj. La vremea respectivă a fost o lovitură de proporţii dată de campioană, de jucătorul argentinian interesându-se şi FCSB.

Însă, Rodriguez a jucat doar în mandatul scurt al lui Marius Şumudică. Odată cu venirea lui Dan Petrescu a fost tras pe linie moartă şi nici măcar nu a mai prins lista de jucători eligibili pentru Liga 1.

Mijlocaşul cotat la 650.000 de euro, are o experienţă bogată în Liga 1, evoluând din anul 2017 pe prima scenă. A fost unul dintre cei mai importanţi jucători de la Botoşani în ultimii ani, însă în vară a făcut pasul la CFR Cluj, sperând să devină om de bază la campioni.

Acum, Jonathan Rodriguez va avea şansa să îşi arate valoarea la Dinamo. Echipa noastră are nevoie de puncte ca de aer şi cu siguranţă un jucător precum Rodriguez este mai mult decât bine venit în lotul lui Stoican.

Transferul lui Ivanov de la Craiova, în impas

În schimb, oficialii lui Dinamo nu au reuşit să îl convingă pe Antoni Ivanov să plece de la Universitatea Craiova la Dinamo. Deşi oltenii i-au dat liber, negocierile cu mijlocaşul s-au blocat şi transferul a intrat în impas. Se mai încearcă astăzi un ultim „asalt”, dar acolo situația e mai complicată.

Agentul fotbalistului a solicitat un comision clubului, însă oficialii lui Dinamo au transmis din capul locului că nu se poate pune problema plăţii unui comision pentru transfer. Informează fanatik.ro.

Astfel, pentru moment, mutarea lui Ivanov este blocată. Rămâne de văzut dacă cele două părţi vor ajunge la un acord zilele următoare, mai ales că la finalul săptămânii trecute negocierile au avansat rapid.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s