VIDEO | Vlad Morar, înaintea meciului cu oltenii: ”Am avut mulți accidentați, jucători care ne puteau ajuta”

”Câinii” vor juca acasă derby-ul cu FCU Craiova, din etapa a 4-a, din play-out, vineri, 8 aprilie, de la ora 20:30.

La conferința de presă organizată înainte de meciul cu Craiova, pe lângă tehnicianul Dusan Uhrin, a fost prezent și atacantul echipei noastre, Vlad Morar, care a prefațat duelul cu prăzarii de mâine seară.

”Ne așteaptă o partidă dificilă, dar sperăm ca la finalul ei să obținem toate punctele puse în joc. Lotul e complet, atmosfera este una foarte bună după victoria de la Chindia, sperăm să fie așa și după meciul de mâine seară.

Urmează două meciuri foarte importante pentru noi, după aceste două meciuri ne putem gândi la salvarea directă. Trebuie să luăm fiecare meci pas cu pas și vom vedea mâine seară ce va fi.

Craiova a avut o serie de rezultate pozitive de când a venit domnul Napoli, jucăm mâine seară acasă, sperăm să dăm totul și să obținem toate punctele. Am avut mulți accidentați, jucători care ne puteau ajuta, sperăm să intre mâine să ne ajute și ei.

Este un derby mâine, putem spune asta, sperăm să fie ai noștri cât mai mulți și să ne împingă de la spate. Cei cu care jucăm mâine seară sunt adevărata Craiova”, a declarat Morar în cadrul conferinței de presă.

Vlad Morar a dezvăluit în cadrul conferinței suma impresionantă de bani pe care a pierdut-o în fotbal la echipele pe la care a trecut, doar la Mediaș pierzând o suma impresionantă, pentru a putea rămâne liber de contract și să semneze cu echipa noastră:

”Îmi pare rău de toți băieții care au rămas la Mediaș, sunt tineri, trebuie să joace în continuare, doar așa pot crește. Nu știu dacă se pot salva, dacă pot scăpa de faliment. Am renunțat la peste 50 000 de euro pentru a pleca de la Mediaș. Nu aveam ce să facem, dacă nu renunțăm la bani, trebuia să stăm până la vara în club.

Am renunțat la vreo 250 000 de euro de când am început fotbalul, la echipele pe la care am trecut.

Dinamo m-a dorit foarte mult și mi-am dorit să vin aici. Dinamo înseamnă totul și trebuie să ne salvăm.

Trebuie să scăpăm Dinamo de retrogradare în acest sezon și Dinamo trebuie să fie în play-off an de an. Ne dorim să scăpăm de baraj”, a mai spus atacantul dinamovist

CITESTE SI:

CCA a anunțat arbitrul de la Dinamo – Craiova

Răzvan Grădinaru, obiectivul propus pentru următorul sezon în Ștefan cel Mare. Ce spune despre revenirea la Dinamo

Dublu campion cu Dinamo, vorbește despre cum a jucat cu probleme la inimă: ”În 3 luni a apărut această problemă”

Un gând despre &8222;VIDEO | Vlad Morar, înaintea meciului cu oltenii: ”Am avut mulți accidentați, jucători care ne puteau ajuta”&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s