Video I Dinamo și-a aflat programul din primul sezon în Liga 2

Miercuri, 20 iulie, la Casa Fotbalului, s-a tras la sorți țintarul pentru sezonul 2022-2023 din Liga 2.

Prima etapă are loc pe 6 august, iar Dinamo, aflată la primul sezon în Liga 2, va juca în deplasare, pe terenul Progresului Spartac.

Primul derby Dinamo – Steaua se joacă în Ștefan cel Mare, în etapa 6, programată pentru data de 10 septembrie.

Programul complet a Ligii a 2-a

Etapa 1

  • CSC ȘELIMBAR – FC BRAȘOV
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
  • PROGRESUL SPARTAC – SC DINAMO 1948
  • OTELUL GALAȚI – POLITEHNICA IAȘI
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC DUMBRĂVIȚA
  • UNIREA DEJ – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CONCORDIA CHIAJNA – CSM SLATINA
  • CSA STEAUA – METALOGLOBUS
  • GLORIA BUZĂU – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • UNIREA SLOBOZIA – MINAUR BAIA MARE

Etapa 2

  • FC BRAȘOV – MINAUR BAIA MARE
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA SLOBOZIA
  • METALOGLOBUS – GLORIA BUZĂU
  • CSM SLATINA – CSA STEAUA
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CONCORDIA CHIAJNA
  • CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA DEJ
  • POLITEHNICA IAȘI – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • SC DINAMO 1948 – OTELUL GALATI
  • UNIREA CONSTANȚA – PROGRESUL SPARTAC
  • CSC SELIMBAR – POLITEHNICA TIMIȘOARA

Etapa 3

  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – FC BRAȘOV
  • PROGRESUL SPARTAC – CSC SELIMBAR
  • OTELUL GALATI – UNIREA CONSTANȚA
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – SC DINAMO 1948
  • UNIREA DEJ – POLITEHNICA IAȘI
  • CONCORDIA CHIAJNA – CSC DUMBRĂVIȚA
  • CSA STEAUA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • GLORIA BUZĂU – CSM SLATINA
  • UNIREA SLOBOZIA – METALOGLOBUS
  • MINAUR BAIA MARE – RIPENSIA TIMIȘOARA

Etapa 4

  • FC BRAȘOV – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • METALOGLOBUS – MINAUR BAIA MARE
  • CSM SLATINA – UNIREA SLOBOZIA
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – GLORIA BUZĂU
  • CSC DUMBRĂVIȚA – CSA STEAUA
  • POLITEHNICA IAȘI – CONCORDIA CHIAJNA
  • SC DINAMO 1948 – UNIREA DEJ
  • UNIREA CONSTANȚA – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • CSC SELIMBAR – OTELUL GALATI
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – PROGRESUL SPARTAC

Etapa 5

  • PROGRESUL SPARTAC – FC BRAȘOV
  • OTELUL GALATI – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – CSC SELIMBAR
  • UNIREA DEJ – UNIREA CONSTANȚA
  • CONCORDIA CHIAJNA – SC DINAMO 1948
  • CSA STEAUA – POLITEHNICA IAȘI
  • GLORIA BUZĂU – CSC DUMBRĂVIȚA
  • UNIREA SLOBOZIA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • MINAUR BAIA MARE – CSM SLATINA
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS

Etapa 6

  • FC BRAȘOV – METALOGLOBUS
  • CSM SLATINA – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – MINAUR BAIA MARE
  • CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA SLOBOZIA
  • POLITEHNICA IAȘI – GLORIA BUZĂU
  • SC DINAMO 1948 – CSA STEAUA
  • UNIREA CONSTANȚA – CONCORDIA CHIAJNA
  • CSC SELIMBAR – UNIREA DEJ
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • PROGRESUL SPARTAC – OTELUL GALATI

Etapa 7

  • OTELUL GALATI – FC BRAȘOV
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – PROGRESUL SPARTAC
  • UNIREA DEJ – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CONCORDIA CHIAJNA – CSC SELIMBAR
  • CSA STEAUA – UNIREA CONSTANȚA
  • GLORIA BUZĂU – SC DINAMO 1948
  • UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA IAȘI
  • MINAUR BAIA MARE – CSC DUMBRĂVIȚA
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • METALOGLOBUS – CSM SLATINA

Etapa 8

  • FC BRAȘOV – CSM SLATINA
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS
  • CSC DUMBRĂVIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • POLITEHNICA IAȘI – MINAUR BAIA MARE
  • SC DINAMO 1948 – UNIREA SLOBOZIA
  • UNIREA CONSTANȚA – GLORIA BUZĂU
  • CSC SELIMBAR – CSA STEAUA
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
  • PROGRESUL SPARTAC – UNIREA DEJ
  • OTELUL GALATI – VIITORUL PANDURII TG JIU

Etapa 9

  • VIITORUL PANDURII TG JIU – FC BRAȘOV
  • UNIREA DEJ – OTELUL GALATI
  • CONCORDIA CHIAJNA – PROGRESUL SPARTAC
  • CSA STEAUA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • GLORIA BUZĂU – CSC SELIMBAR
  • UNIREA SLOBOZIA – UNIREA CONSTANȚA
  • MINAUR BAIA MARE – SC DINAMO 1948
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
  • METALOGLOBUS – CSC DUMBRĂVIȚA
  • CSM SLATINA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

Etapa 10

  • FC BRAȘOV – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSC DUMBRĂVIȚA – CSM SLATINA
  • POLITEHNICA IAȘI – METALOGLOBUS
  • SC DINAMO 1948 – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • UNIREA CONSTANȚA – MINAUR BAIA MARE
  • CSC SELIMBAR – UNIREA SLOBOZIA
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – GLORIA BUZĂU
  • PROGRESUL SPARTAC – CSA STEAUA
  • OTELUL GALATI – CONCORDIA CHIAJNA
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA DEJ

Etapa 11

  • UNIREA DEJ – FC BRAȘOV
  • CONCORDIA CHIAJNA – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • CSA STEAUA – OTELUL GALATI
  • GLORIA BUZĂU – PROGRESUL SPARTAC
  • UNIREA SLOBOZIA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • MINAUR BAIA MARE – CSC SELIMBAR
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA CONSTANȚA
  • METALOGLOBUS – SC DINAMO 1948
  • CSM SLATINA – POLITEHNICA IAȘI
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC DUMBRĂVIȚA

Etapa 12

  • FC BRAȘOV – CSC DUMBRĂVIȚA
  • POLITEHNICA IAȘI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • SC DINAMO 1948 – CSM SLATINA
  • UNIREA CONSTANȚA – METALOGLOBUS
  • CSC SELIMBAR – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – MINAUR BAIA MARE
  • PROGRESUL SPARTAC – UNIREA SLOBOZIA
  • OTELUL GALATI – GLORIA BUZĂU
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – CSA STEAUA
  • UNIREA DEJ – CONCORDIA CHIAJNA

Etapa 13

  • CONCORDIA CHIAJNA – FC BRAȘOV
  • CSA STEAUA – UNIREA DEJ
  • GLORIA BUZĂU – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • UNIREA SLOBOZIA – OTELUL GALATI
  • MINAUR BAIA MARE – PROGRESUL SPARTAC
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • METALOGLOBUS – CSC SELIMBAR
  • CSM SLATINA – UNIREA CONSTANȚA
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – SC DINAMO 1948
  • CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA IAȘI

Etapa 14

  • FC BRAȘOV – POLITEHNICA IAȘI
  • SC DINAMO 1948 – CSC DUMBRĂVIȚA
  • UNIREA CONSTANȚA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • CSC SELIMBAR – CSM SLATINA
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS
  • PROGRESUL SPARTAC – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • OTELUL GALATI – MINAUR BAIA MARE
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – UNIREA SLOBOZIA
  • UNIREA DEJ – GLORIA BUZĂU
  • CONCORDIA CHIAJNA – CSA STEAUA

Etapa 15

  • CSA STEAUA – FC BRAȘOV
  • GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA
  • UNIREA SLOBOZIA – UNIREA DEJ
  • MINAUR BAIA MARE – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – OTELUL GALATI
  • METALOGLOBUS – PROGRESUL SPARTAC
  • CSM SLATINA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSC SELIMBAR
  • CSC DUMBRĂVIȚA – UNIREA CONSTANȚA
  • POLITEHNICA IAȘI – SC DINAMO 1948

Etapa 16

  • FC BRAȘOV – SC DINAMO 1948
  • UNIREA CONSTANȚA – POLITEHNICA IAȘI
  • CSC SELIMBAR – CSC DUMBRĂVIȚA
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • PROGRESUL SPARTAC – CSM SLATINA
  • OTELUL GALATI – METALOGLOBUS
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • UNIREA DEJ – MINAUR BAIA MARE
  • CONCORDIA CHIAJNA – UNIREA SLOBOZIA
  • CSA STEAUA – GLORIA BUZĂU

Etapa 17

  • GLORIA BUZĂU – FC BRAȘOV
  • UNIREA SLOBOZIA – CSA STEAUA
  • MINAUR BAIA MARE – CONCORDIA CHIAJNA
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – UNIREA DEJ
  • METALOGLOBUS – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • CSM SLATINA – OTELUL GALATI
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PROGRESUL SPARTAC
  • CSC DUMBRĂVIȚA – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • POLITEHNICA IAȘI – CSC SELIMBAR
  • SC DINAMO 1948 – UNIREA CONSTANȚA

Etapa 18

  • FC BRAȘOV – UNIREA CONSTANȚA
  • CSC SELIMBAR – SC DINAMO 1948
  • POLITEHNICA TIMIȘOARA – POLITEHNICA IAȘI
  • PROGRESUL SPARTAC – CSC DUMBRĂVIȚA
  • OTELUL GALATI – CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
  • VIITORUL PANDURII TG JIU – CSM SLATINA
  • UNIREA DEJ – METALOGLOBUS
  • CONCORDIA CHIAJNA – RIPENSIA TIMIȘOARA
  • CSA STEAUA – MINAUR BAIA MARE
  • GLORIA BUZĂU – UNIREA SLOBOZIA

Etapa 19

  • UNIREA SLOBOZIA – FC BRAȘOV
  • MINAUR BAIA MARE – GLORIA BUZĂU
  • RIPENSIA TIMIȘOARA – CSA STEAUA
  • METALOGLOBUS – CONCORDIA CHIAJNA
  • CSM SLATINA – UNIREA DEJ
  • CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – VIITORUL PANDURII TG JIU
  • CSC DUMBRĂVIȚA – OTELUL GALATI
  • POLITEHNICA IAȘI – PROGRESUL SPARTAC
  • SC DINAMO 1948 – POLITEHNICA TIMIȘOARA
  • UNIREA CONSTANȚA – CSC SELIMBAR

CITESTE SI:

Handbal I Dinamo închide lista de transferuri prin aducerea unui câștigător de cupă europeană

Transferurile lui Andrei Marc și Ovidiu Horșia la Dinamo în stand by. Care este cauza

Adrian Mihalcea: ”Avem varianta ieftină a VAR-ului!” 

3 gânduri despre &8222;Video I Dinamo și-a aflat programul din primul sezon în Liga 2&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s