Video I „Dulăii” și-au făcut damblaua cu Steaua

Dinamo a câștigat Supercupa Românieil, după 32-24 cu Steaua, joi seara, în Sala Polivalentă din București.

Dinamo a obţinut trofeul pentru a cincea oară, după ediţiile din 2016, 2018, 2019 şi 2020.

Echipa antrenată de Xavi Pascual a reuşit tripla campionat, Cupa României, Supercupa României.

În Cupa României, Dinamo a învins-o pe Steaua cu scorul de 24-23 (13-16) în finală.

În Supercupă, primele 20 de minute au fost echilibrate, după care Dinamo s-a desprins pe tabelă, intrând la pauză cu un avans de patru goluri 16-12. Scorul a luat proporţii în debutul reprizei secunde, iar în cele din urmă Dinamo a obţinut o victorie confortabilă, cu 32-24.

Pentru Dinamo au marcat: Valentin Ghionea 9 goluri, Lazar Kukic 4, Javier Humet 4, Ante Kuduz 3, Dan Racoţea 2, Mohamed Ali Zein 2, Alex Pascual 2, Cedric Sorhaindo 2, Andrii Akimenko 1, Viaceslav Bohan 1, Nicuşor Negru 1, Mohamed Shebib 1.

Nou-venitul Lamine Ghezali, prima reacție după semnarea cu Dinamo: ”Abia aștept să joc în noile mele culori!”

Iacob Senior intervine după eșecul lui Dinamo cu Oțelul. Răspuns pentru Cornel Dinu

Avancronică I Dinamo București – Steaua București. Vezi cine va televiza eternul derby