Serie de patru meciuri extrem de importantă pentru ”haită”

”Câinii” au ajuns la patru meciuri consecutive fără înfrângere în Liga 2 și s-a apropiat de zona play-off-ului.

Ovidiu Burcă împreună cu elevii săi, se pregătește de o serie de meciuri extrem de importante în campionat.

Echipa noastră se situează momentan pe locul 11, dar diferența față de zona de play-off s-a redus în ultimele patru etape, în care Dinamo a reușit să obțină 3 victorii și un rezultat de egalitate. Avem 16 puncte și urmează două meciuri cu echipe aflate deasupra noastră în clasament.

Vă prezentăm programul din următoarele săptămâni al echipei noastre. Joia aceasta, începând cu ora 17:00, o întâlnim pe CSM Slatina pe teren propriu, fosta echipă a lui Ovidiu Burcă, meci care trebuie să închidă seria de 5 meciuri în campionat cu un nou rezultat pozitiv. Meciul se va juca la Giurgiu.

Fix peste o săptămână se joacă meciul de la Miercurea Ciuc, cu Csikszereda, formație aflată în zona de play-off, o contracandidată directă la ocuparea unui loc în primele 6. Un meci de risc maxim, ținând cont că se va juca la Miercurea Ciuc. Partida se va juca joi, 3 noiembrie, de la ora 20:00.

Apoi avem etapa a doua din grupele Cupei României, tot pe teren propriu, dar nu știm încă pe ce stadion, meciul cu Sepsi OSK. Meciul se va juca marți, 8 noiembrie, de la ora 21:00. Imediat avem un nou meci pe teren propriu, de data această am fost programați în week-end, 13 noiembrie, duminică, ora 11:00, primim vizita celor de la Dumbrăvița.

Urmează apoi o pauză competițională de aproximativ două săptămâni, iar la finalul lunii noiembrie și început de decembrie le vom întâlni în deplasare pe Politehnica Iași, FC Brașov și Unirea Slobozia (Cupa României).

Programul următoarelor partide:

LIGA 2 (etapa 12)
DINAMO
– CSM Slatina
joi, 27 octombrie, ora 17:00, Giurgiu

LIGA 2 (etapa 13)
AFK Csikszereda – DINAMO
joi, 3 noiembrie, ora 20:00, Miercurea Ciuc

CUPA ROMÂNIEI (faza grupelor, meciul 2)
DINAMO
– Sepsi Sf. Gheorghe
marți, 8 noiembrie, ora 21:00

LIGA 2 (etapa 14)
DINAMO
– CSC Dumbrăvița
duminică, 13 noiembrie, ora 11:00

CITESTE SI:

Volei feminin I Gata de startul noului sezon 2022/2023: ”Sigla din piept ne obligă sa țintim sus!”

S-au pus în vânzare biletele pentru meciul cu Slatina. Vezi programul caselor de bilete

Decizia luată de Tribunalul București în vederea aprobări noului plan de reorganizare

3 gânduri despre &8222;Serie de patru meciuri extrem de importantă pentru ”haită”&8221;

Lasă un răspuns