Video I Dinamo de neoprit pe piața transferurilor

Echipele noastre de volei feminin și masculin, au trecut la treabă și în această perioadă, reconstruiesc din temelii loturile de jucători.

Cel mai titrat Club Sportiv din România, Dinamo București, își dorește să facă performanță în fiecare secție sportivă și pentru a reuși acest lucru, secțiile de volei feminin și cel masculin, se află în plină reconstrucție în urma sezonului recent încheiat.

Momentan la secția feminină s-au realizat 2 transferuri, dar și 6 prelungiri contractuale:

Nou venite

• Ulyana Kotar – Este Campioană a Ucrainei în sezonul 2022/23 și câștigătoare a bronzului în Cupa Ucraniei, în sezoanele 2022/23 și 2020/21, Ulyana Kotar este o jucătoare cu o statură impozantă, de 189 cm, care va juca, în sezonul următor, pe postul de centru pentru echipa noastră. Aceasta vine dințara vecină pentru a da tot ce este mai bun pentru clubul nostru, iar noi îi dorim să aibă parte de realizări formidabile!

• Nina Stojiljkovic – voleibalista de origini franceze în vârstă de 26 de ani și 180 cm, este desemnată cel mai bun ridicător la European Golden League 2022 și cel mai bun ridicător al Cupei Sloveniei – 2019/20, va fi coodonatorul echipei noastre în sezonul viitor. Mai mult, este câștigătoare a ligii Franceze – 2021/22 și European Golden League 2022, este una dintre cele mai titrate jucătoare trecute prin campionatul nostru, având un palmares impresionant.

Prelungiri contractuale

• Tassiei Silva;
• Dalia Vîrlan;
• Jelena Vulin;
• Mihaela Pamfil;
• Ana Cristina Miron;
• Gabriela-Florina Dan (n. r. Bălae).

Mai multe schimbări de trupe, au fost realizate la echipa de volei masculină a Clubului Dinamo, acolo unde nu mai puțin de 6 transferuri au fost realizate și alte 7 prelungiri contractuale.

Nou veniți

• Stelian Moculescu (antrenor);
• Ciprian Matei;
• Cristian Bartha;
• Ivan Batanov;
• Hamish Hazelden;
• Santiago Arroyo.

Prelungiri contractuale

• Sergio Luiz Felix Junior;
• Rareș Bălean;
• Răzvan Mihalcea;
• Florian ”Bela” Bartha;
• Nicolae Ghionea;
• Codrin Mocanu;
• Bozidar Cuk.

Video I Noi transferuri la Dinamo

CITESTE SI:

Eugen Voicu a anunțat cu va scăpa Dinamo de interdicția la transferuri

Oficial I Dinamo și-a anunțat OBIECTIVUL pentru sezonul viitor

Dinamo se mută pe Arena Națională. Care sunt costurile pentru cea mai mare arenă din România

Un gând despre &8222;Video I Dinamo de neoprit pe piața transferurilor&8221;

Lasă un răspuns