Varianta FCSB – Dinamo pe Ghencea a picat! Cerere surpriză a roș-albaștrilor

Meciul din etapa a 2- a a Ligii 1, dintre FCSB – Dinamo nu se va juca în Ghencea.

După negocieri care s-au întins pe mai multe zile, CSA Steaua şi FCSB nu au ajuns la un numitor comun, astfel că duelul dintre formația din Berceni şi Dinamo nu se va juca în Ghencea. Acum, oficialii echipei patronate de Gigi Becali iau în calcul disputarea partidei pe stadionul “Arcul de Triumf”.

Mai mult, după ce fostul deținut, Gheorghe Becali a fost susținut de premierul României și de șeful jandarmeriei București (n.r. potrivit declarațiilor date de Becali), acesta continuă să cerșească și cere amânarea meciului cu Dinamo.

Sperăm ca conducerea clubului nostru să nu accepte amânarea meciului și să nu îi facă pe plac patronului celor de la FCSB. Clubul nostru nu are absolut nimic de câștigat dacă se va juca pe un stadion de 50 de mii de spectatori, ci din potrivă. Formația din Berceni fiind gazdă va aduce un număr mai mare de suporteri în tribune, iar presiunea publicului poate conta într-un asemenea joc.

A fost stabilită data disputări meciului Dinamo – Sepsi

Liga Profesionistă de Fotbal a anunțat azi programul etapei a 3-a din SuperLiga României.

În așteptarea rezolvării situației cu meciul din runda a doua, în care nu știm în continuare unde se va juca, varianta Ghencea rămâne opțiunea numărul 1, dar momentan nu s-a semnat nimic, Dinamo știe când va juca următorul meci de pe teren propriu.

Luni, 31 iulie, de la 21:30, vom primi vizita celor de la Sepsi OSK, formație care este angrenată și în cupele europene. De altfel, partida cu Dinamo este între cele două manse pe care echipa din Sfântu Gheorghe le dispute împotriva bulgarilor de la CSKA Sofia.

Meciul tur este programat joi, 27 iulie, în vreme ce returul este pe 3 august. Oricum un avantaj pentru Dinamo, care poate profita de situație și să obțină un rezultat favorabil.

Program complet al etapei a 3-a

Vineri, 28 iulie

Ora 18.30 FC U Craiova 1948 – Universitatea Cluj
Ora 21.30 FC Rapid 1923 – FC Botoșani

Sâmbătă, 29 iulie

Ora 18.30 FC Hermannstadt – UTA Arad
Ora 21.30 Oțelul Galați – FCSB

Duminică, 30 iulie

Ora 18.30 Farul Constanța – Politehnica Iași
Ora 21.30 CFR 1907 Cluj – Universitatea Craiova

Luni, 31 iulie

Ora 18.30 Petrolul Ploiești – FC Voluntari
Ora 21.30 DINAMO – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

CITESTE SI:

LPF a anunțat programul etapei a 3-a. Când se joacă Dinamo – Sepsi OSK

David Popovici, prezentare de gală înainte de CM. Programul complet al dinamovistului la Campionatele Mondiale de Înot

Obiectiv restabilit de acționarii lui Dinamo după prima etapă din Superligă

Un gând despre &8222;Varianta FCSB – Dinamo pe Ghencea a picat! Cerere surpriză a roș-albaștrilor&8221;

Lasă un răspuns