A venit nota de plată după cazul ”paharul”

În etapa a 5-a, Dinamo a învins-o pe FC Botoșani, scor 1-0, prin autogolul marcat de Ducan, după un șut a lui Dennis Politic în minutul 95.

Tot în această partidă, în minutul 80 al meciului dintre Dinamo Bucureşti şi FC Botoşani, arbitrul asistent Mircea Orbuleţ a fost lovit în cap cu un pahar venit din tribună.

În urma acestui incident, Dinamo a primit o amendă de doar 5.000 de lei pentru paharul aruncat în capul arbitrului asistent Mircea Orbuleţ.

Pentru partida Dinamo – Petrolul care se va juca sâmbătă seară de la ora 21:45 pe stadionul “Arcul de Triumf”, această amendă nu va afecta numărul de spectatori prezenţi pe stadion, pedeapsa fiind una de natura strict financiară.

“În temeiul art. 82.1 şi 3.a şi c, raportat la art. 83.2.d, cu aplicarea art. 12, 14 Bis şi 15 din RD, se sancţionează clubul SC Dinamo 1948 SA cu penalitate sportivă de 5.000 lei”, a transmis lpf.ro, care a prezentat decizia forului federal.

CITESTE SI:

Adnan Golubovic: ”Mă simt perfect”. Ce spune despre concurența cu Dujmovic

Video I Dinamo și-a aflat adversara din Cupa României

Şase echipe din ţară joacă la Cupa Dinamo

Un gând despre &8222;A venit nota de plată după cazul ”paharul”&8221;

Lasă un răspuns