Foto & Video I Fanii Farului, ironizați de dinamoviști!

Dinamo a reușit surpriza etapei cu numărul 25 din SuperLiga României!

Dinamo a dat lovitura pe terenul campioanei Farul, într-o seară în care ”câinii” lui Kopic i-au fost superiori ”marinarilor” lui Hagi la toate capitolele!

Farul și Dinamo au încheiat luni seara, la Ovidiu, etapa cu numărul 25 din Superliga. Farul, cu gândul doar la succes, pentru a-și securiza poziția de play-off, a primit-o pe teren propriu Dinamo București, și noi cu dorința să obținem toate punctele puse în joc, pentru a o egala pe FC Botoșani, care remizase cu doar câteva ore în urmă în deplasarea de la Arad, cu UTA.

Velkvoski a deschis scorul în minutul 29 și Dinamo a încheiat prima repriză în avantaj. Tot ”câinii” au ieșit mai deciși de la vestiare, iar Politic a dus scorul la 2-0 în minutul 48.

A fost o victorie mare pentru dinamoviști, care veneau după 3 înfrângeri la rând.

În urma victoriei, Dinamo rămâne pe ultimul loc, la egalitate de puncte cu FC Botoșani, 19.

În ciuda situației dificile prin care trece echipa pe plan sportiv, fanii încă fac eforturi să fie alături de favoriți, iar luni seara au făcut deplasarea la Ovidiu, pentru duelul cu Farul Constanța.

Câteva sute de dinamoviști și-au făcut apariția pe stadionul Farului (n. r. deoarece echipa gazdă nu le-a oferit un număr limitat de bilete), ”înarmați” cu bannere ironice la adresa suporterilor constănțeni.

Următoarele mesaje au fost:

”V-ați dat Popeye marinarul / Dar aseară v-am spart Farul”

”7 lei suta de raci / Și pescarii tot săraci”

Video I Le-am SPART farul marinarilor! #DamblauaCainilor #blks

Dinamo va încerca să construiască pe baza acestei prestații cu o nouă victorie în etapa următoare, când elevii lui Kopic vor primi vizita Oțelului.

Biletele pentru meciul cu Oțelul Galați

Partida dintre Dinamo București și Oțelul Galați, se va disputa duminică, 18 februarie, de la ora 20:00, pe stadionul ”Arcul de Triumf”.

Astfel oficialii clubului nostru au scos spre comercializare tichetele de acces la această partidă.

Momentan acestea pot fi procurate online de pe platforma online bilete.ro.