Video I Reacția lui Răzvan Patriche, după înfrângerea lui Dinamo de la Botoșani

Dinamo București a pierdut dramatic meciul cu Botoșani, scor 1-2, din a 6-a etapă a play-out-ului din Superliga.

Vizibil extenuat, Răzvan Patriche (37 de ani), fundaș central la Dinamo, a tras concluziile după eșecul Modova.

”Un meci nebun. Am avut gol, gol anulat, am avut penalty anulat. Am avut om în minus. Am luptat ca nebunii, dar din nou am luat gol. Ceva nu se leagă, dar nu înțeleg ce. La final nu avem rezultate.

Dacă am ști ce se întâmplă, nu am mai fi în situația asta. Îmi pare rău pentru oamenii care au venit. Eu cred că meritam un punct. Vine Voluntariul acum.

Este normal să fie și oboseală, am jucat numai în deplasare. Trebuie să ne revenim cât mai repede. Încă mai sunt șanse (n.r. pentru salvarea directă de la retrogradare). Trebuie să luptăm.

Trebuie mai mult. Azi am avut de toate. Din păcate, nu am știut să gestionăm finalul de partidă”, a spus Răzvan Patriche, după meciul cu FC Botoșani.

Zeljko Kopic: ”Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea”

După ce a fost egalată în weekend la Craiova, în prelungiri, Dinamo avea nevoie ca de aer de puncte în Moldova, însă ”câinii” au plecat fără niciun punct.

Reamintim, că echipa noastră, cade în ultimele minute, asta după ce a fost egalată de Petrolul, Craiova și a pierdut cu Oțelul în ultimele momente ale jocului.

Ajungem să punem la îndoială corectitudinea acestor angajați. Spre binele lor, să nu facă așa ceva, deoarece vor ajunge la PUȘCĂRIE! Și atunci vor devenii fetele multor altor microbiști. PĂZEA, că o să doară!

Revenind la meci, tehnicianul lui Dinamo, Zeljko Kopic (46) a tras primele concluzii după eșecul cu 1-2 contra lui FC Botoșani, în etapa cu numărul 6 din play-out.

Croatul și-a găsit cu greu cuvintele la finalul partidei din Moldova:

”Am pierdut meciul în ultimul minut. Nu am mai trăit o asemenea experiență în viața mea, pentru mine este greu să spun ceva. Dacă vorbesc despre a doua repriză, jucătorii s-au luptat, ne-am apărat foarte bine și cred că Botoșani nu a avut ocazii mari până la ultimul minut.

O să fie foarte greu. În prima repriză am avut multe ocazii, după primul gol primit am început să jucăm mai în față, am avut penalty, am marcat, dar e greu. Trebuie să ne revenim și să jucăm vineri cu Voluntari cu tot ce avem. Când primești asemenea gol e greu să explici”, a spus Zeljko Kopic, după FC Botoșani – Dinamo, 2-1.

Dinamo va avea parte de un meci infernal pe teren propriu, împotriva celor de la FC Voluntari, în etapa a 7-a. Voluntari vine după un egal obţinut cu greu pe teren propriu, împotriva celor de la FC U Craiova 1948.

Dinamo este pe locul 15, loc direct retrogradabil, înainte de partida cu FC Voluntari.

Dinamo mai are trei partide de disputat în finalul acestui sezon. Două dintre acestea sunt pe teren propriu, cu Voluntari și UTA Arad, în timp ce singura deplasare va fi pe terenul lui U Cluj.

Video I Botoșani – Dinamo, scor 2 – 1

@doar_dinamo_official

Botoșani – Dinamo, 2:1 Liga 1 ( play-out, etapa 6). Pentru Dinamo a marcat: A. Selmani ⚽ 45+2′.

♬ original sound – Doar Dinamo Official –

ECHIPA DE START A LUI DINAMO

Dinamo: Golubovic, R. Patriche, Velkovski, Homawoo, G. Moura, Milanov, E. E. Gnahore, Pavicic, A. Bordușanu, A. Selmani, Abdallah.

Partida a fost arbitrată de Găman George Cătălin, ajutat de Mitruţi Daniel și Badea Marius.

Arbitrajul video a fost analizat de Popa Cătălin și Bîrdeş Romică.

Pentru Dinamo urmează meciul de pe teren propriu cu Voluntari, vineri, 26 aprilie, de la ora 20:00.

Biletele pentru meciul cu FC Voluntari

Înaintea etapei a șasea, din play-out-ului Super Ligii, Dinamo ocupă locul 8 din play-out cu 20 puncte.

onducere clubului Dinamo București, a scos spre vânzare tichetele de acces pentru partida cu Voluntari, de pe stadionul ”Arcul de Triumf”.

Momentan acestea pot fi procurate online de pe platforma online bilete.ro.