Video I Concluziile lui Zeljko Kopic, după egalul de pe Arcul de Triumf

Dinamo București și FC Voluntari au terminat la egalitate în această seară, scor 1-1, partida contând pentru runda cu numărul 7 din play-out.

Punctul nu le ajută pe cele două echipe, care continuă să tremure pentru salvarea de la retrogradare, cu două etape înainte de final.

Zeljko Kopic (46 de ani), antrenroul lui Dinamo, a spus lucrurilor pe nume la finalul meciului cu FC Voluntari.

”Nu am văzut, nu vreau să comentez arbitrajul. E foarte greu, nu e totul în mâinile noastre. Azi trebuia să câștigăm, dar nu mai controlăm noi totul.

A fost al treilae meci în șapte zile. Avem timp să ne gândim la următorul meci. Avem destul timp. Băieții au înțeles situația. În ultimele jocuri am luat goluri în ultimele minute. Azi am luat în prima repriză.

Normal că sunt supărați suporterii. Ei sunt mereu în spatele nostru și ne susțin. E responsabilitatea mea, a noastră să facem lucrurile mai bune.

Această perioadă a fost foarte grea. Acum e foarte greu, pentru că sunt doar două jocuri. Acum e cel mai greu moment”, a spus Zeljko Kopic, la finalul meciului cu FC Voluntari.

Video I Dinamo – Voluntari, scor final 1-1

ECHIPA DE STAR LUI DINAMO

DINAMO: Adnan – R. Patriche, Velkovski, Homawoo – G. Moura, Pavicic, E. Gnahore, C. Amzar, Milanov – A. Selmani, G. Gregorio.

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 35 al meciului, prin Gnahore, însă ilfovenii au restabilit egalitatea două minute mai târziu, prin Cascini. S-a încheiat 1-1.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul 15 în clasament, cu 21 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo se va deplasa la Cluj, pentru meciul cu Universitatea.