”Dinamo se poate bate la primul loc”

Dinamo se află într-o formă excelentă. ”Câinii” au învins-o, în deplasare, scor 1-0, pe Petrolul Ploiești, în etapa a 17-a a Superligii și au urcat pe locul al 4-lea al ierarhiei, cu 28 de puncte, la două lungimi în spatele liderului Universitatea Cluj (30 de puncte). Însă, acest succes al dinamoviștilor pe stadionul ”Ilie Oană” … Continuă să citești ”Dinamo se poate bate la primul loc”

Gigi Neţoiu a revenit în fotbal! Prima reacție a fostului acționar a lui Dinamo

Gigi Nețoiu (65 de ani), fostul acționar de la Dinamo, se întoarce în fotbal din postura de investitor. Gigi Neţoiu revine pe scena fotbalului românesc, după o pauză de 18 ani. Omul de afaceri în vârstă de 65 de ani va face echipă cu un fost antrenor de la Dinamo. Mai exact, fostul finanțator de … Continuă să citești Gigi Neţoiu a revenit în fotbal! Prima reacție a fostului acționar a lui Dinamo

Ovidiu Burcă şi-a găsit echipă. Ce obiectiv i-a stabilit conducerea clubului

Ovidiu Burcă (44 de ani) și-a găsit echipă la un an după ce s-a despărțit de Dinamo. Ovidiu Burcă era liber de contract de la finalul lunii noiembrie 2023, când a plecat de la Dinamo. Iar miercuri după-amiază, FC Voluntari l-a prezentat oficial pe Ovidiu Burcă drept noul antrenor principal al clubului de pe stadionul … Continuă să citești Ovidiu Burcă şi-a găsit echipă. Ce obiectiv i-a stabilit conducerea clubului

CS Dinamo, reacționează la atacul lui Eduard Novak: ”Este în campanie electorală. După 1 decembrie toți vor avea alte idei”

Eduard Novak (48 de ani), fostul ministru al Sportului, a reușit să își pună pe toată lumea în cap, după ultimele declarații făcute. Acesta susține că toate cluburile trebuie să fie independente și să nu mai aparțină de stat și să fie preluate de autoritățile locale. În această cauză se află trei cluburi de tradiție … Continuă să citești CS Dinamo, reacționează la atacul lui Eduard Novak: ”Este în campanie electorală. După 1 decembrie toți vor avea alte idei”

Oficial I Sorin Colceag și-a găsit echipă! Durata contractului și ”obiectivul stabilit și asumat” de fostul antrenor al lui Dinamo

Sorin Colceag (52 de ani), fost antrenor al lui Dinamo, a semnat cu o formație din Liga 2. AFC Câmpulung Muscel și-a anunțat, în sfârșit, noul antrenor principal, după despărțirea de Marius Bratu și un meci în care interimatul a fost asigurat de ”secundul” Vasile Slăninoiu. Numele noului șef al staffului tehnic nu este unul … Continuă să citești Oficial I Sorin Colceag și-a găsit echipă! Durata contractului și ”obiectivul stabilit și asumat” de fostul antrenor al lui Dinamo

Andrei Nicolescu a spus MARELE VIS pe care îl are Dinamo

Venit să o scape pe Dinamo de Dorin Șerdean și grupul de impostori din Spania, Andrei Nicolescu a reușit să aducă stabilitate la Dinamo și a găsit soluțiile financiare prin care clubul nostru de fotbal a reușit să aibă liniște. Rezultatele din acest sezon, peste așteptări, îl fac pe administratorul special din Ștefan cel Mare, … Continuă să citești Andrei Nicolescu a spus MARELE VIS pe care îl are Dinamo

Colaborare tot mai strânsă între Dinamo1948 – CS Dinamo! Detalii despre ieșirea din insolvență

Dinamo București se situează pe locul al 5-lea cu 25 în Superliga României, în timp ce echipa de fotbal al Clubului Sportiv Dinamo, este pe locul 3 în seria sa, după ce a acumulat 19 puncte până acum. În ultimele zile am aflat detalii despre colaborarea dintre CS Dinamo și Dinamo 1948. Clubul din prima … Continuă să citești Colaborare tot mai strânsă între Dinamo1948 – CS Dinamo! Detalii despre ieșirea din insolvență

Ovidiu Burcă, revine pe banca tehnică

Ovidiu Burcă, fostul antrenor al lui Dinamo București, este în discuții avansate pentru a reveni pe banca tehnică. Tehnicianul în vârstă de 44 de ani, a rămas antrenor liber de contract de la sfârșitul lunii noiembrie 2023, de când și-a dat demisia de la Dinamo. După aproape un an de zile în care a rămas … Continuă să citești Ovidiu Burcă, revine pe banca tehnică

Dinamo a pierdut amicalul contra CS Afumati!

Dinamo București a pierdut meciul amical cu CS Afumați, înainte de reînceperea meciurilor din Superliga României. Elevii lui Zeljko Kopic au profitat de pauza competițională pentru a disputa o partidă de pregătire cu divizionara secundă. ”Câinii” au pierdut astăzi cu 1-0 meciul de pregătire contra celor de la Afumați. Din lotul lui Dinamo au lipsit … Continuă să citești Dinamo a pierdut amicalul contra CS Afumati!

Oficial I Conducerea lui Dinamo s-a ținut de cuvânt și a adus un atacant

Dinamo a pierdut cu Universitatea Cluj, în ultimul meci al etapei 8 din Superliga. Unicul gol al partidei a fost marcat de Ovidiu Bic (30 de ani) în minutul 62, după o deviere norocoasă. La câteva ore distanță după ce a pierdut în fața ”șepcilor roșii”, conducerea clubului nostru, s-a ținut de cuvânt și a … Continuă să citești Oficial I Conducerea lui Dinamo s-a ținut de cuvânt și a adus un atacant