„Câinii” lui Bratu au dat lovitura în ultimul minut de joc! Pesic a adus victoria

Dinamo a învins-o greu pe nou promovata Hermannstadt, scor 2-1, într-un meci din etapa a 6-a din Liga 1 disputat pe arena din Ștefan cel Mare. Trupa lui Florin Bratu a jucat cu un om în plus 35 de minute.

watchshop.ro

Salomao a deschis scorul repede, în minutul 4, apoi N’Kongolo a adus egalarea, în minutul 48. Lovitura de graţie a dat-o Pesic, în minutul 90+3, din centrarea perfectă a lui Dan Nistor. Croatul a pus capul perfect şi l-a învins pe Căbuz.

Alb-roşiii au ajuns la a doua victorie în ultimele cinci meciuri şi se află pe locul patru în clasament, cu 10 puncte strânse în şase meciuri. Pentru Dinamo urmează meciul cu Craiova, pe 1 septembrie, în deplasare. Hermannstadt a fost la un pas să obţină primul punct în deplasare în Liga 1, însă Pesic s-a opus. Pentru echipa lui Pelici urmează partida cu Gaz Metan, tot pe 1 septembrie. Partida se va juca la Tg. Mureş, deoarece stadionul din Sibiu e în renovare.