„Câinii” mici merg mai departe în Cupa România

În această săptămână s-a desfășurat faza șaisprezecimilor de finală ale Cupei României Elite U19 și U17, ediția 2018-2019.

bestkids.ro

FC Dinamo București a obținut calificarea în următoarea fază la categoria sub 19 ani, dinamoviștii câștigând cu 4-2 partida cu FC Voluntari.

Rezultatele șaisprezecimilor Cupei României Elite U19

16 octombrie

  • FC Viitorul – Academia de Fotbal Farul Constanța 6-0

17 octombrie

  • CSS 2 Baia Mare – FC Ardealul Cluj 3-1
  • U Craiova 1948 Club Sportiv SA – CS Academia de Fotbal Gică Popescu 5-7
  • Sporting Juniorul Vaslui – CSM Politehnica Iași 2-0
  • LPS Suceava – ACSM Ceahlăul Piatra Neamț 4-3
  • AFK Csikzereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău 4-1
  • Petrosport Ploiești – Chindia Târgoviște 5-1
  • ACS Sport Team București – CSA Steaua București 2-0
  • AFC Hermannstadt – SCM Râmnicu Vâlcea 9-0
  • Dinamo București – FC Voluntari 4-2
  • CS Hunedoara – AFC Unirea 1924 3-1
  • FCSB – Daco-Getica București 5-1
  • CFR 1907 Cluj – FC Universitatea Cluj 2-2 (6-5 după loviturile de departajare)
  • CSS Slatina – ACS Centrul de Performanţă Rapid Bucureşti 0 – 1
  • UTA Arad – CSM Școlar Reșița 1-0

*LPS Galați – AFK Csikzereda Miercurea Ciuc 2

La nivelul Under 17, Dinamo părăsește competiția după un 0-2, sec, administrat de FC Voluntari.

vivre.ro

Rezultatele șaisprezecimilor Cupei României Elite U17

16 octombrie 2018

  • FC Universitatea Cluj – LPS Bihorul Oradea 5 – 6

17 octombrie 2018

  • CS Minaur Baia Mare – FC Ardealul Cluj 2 – 5

FC Voluntari – Dinamo Bucureşti 2 – 0

  • FCSB – Concordia Chiajna 4 – 2
  • LPS Buzău – FC Metaloglobus Bucureşti 1 – 6
  • Grupul Şcolar Agricol Nucet – CSJ Ştiinţa U Craiova 1 – 3
  • Academia de Fotbal Farul Constanța – FC Viitorul 0 – 5
  • ACS Sport Team Bucureşti – ACS Centrul de Performanţă Rapid Bucureşti 0 – 3
  • ACS Kids Tâmpa Braşov – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 4 – 1
  • LPS Focşani – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi5 – 6
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 5 – 3
  • CSM Politehnica Iași – LPS Iaşi 6 – 5
  • LPS Banatul Timişoara – ACS Poli Timişoara 9 – 8
  • UTA Arad – ASU Politehnica Timișoara 3 – 1
  • FC Interstar Sibiu – CFR 1907 Cluj 0 – 1
  • U Craiova 1948 Club Sportiv SA– CS Dinamyk Craiova 2 – 1
Reclame